PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

VonM

Dyskryminacja osób bezdzietnych w pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba przyznać, że lewicy udało się spejoratyzować termin dyskryminacji w pracy. Dziś mało kto podchodzi do tematu poważnie, kojarząc go głównie z parytetem w kopalniach, nie mniej w pewnych dziedzinach problem ten faktycznie występuje. Chodzi o podejście firm korporacyjnych do osób bezdzietnych, które są o wiele bardziej niepoważnie traktowane i to bez względu na płeć. I tak podam przykład. Jest sobie Ola i Ewa. Ola nie ma dzieci i w przeciągu okresu próbnego wyrobiła 100% frekwencji, Ewa z kolei jedną trzecią czasu pracy przesiedziała na zwolnieniach na katarek dziecka. Jednak pod koniec okresu próbnego - jako, że korporacja działa trochę jak zakład państwowy o komunistycznych tradycjach - okazuje się, że umowę na czas nieokreślony dostaje Ewa, ponieważ Ola poradzi sobie tracąc pracę ze względu na brak dzieci. Uprzedzę tu pytanie - tak, dopadła mnie osobiście taka sytuacja, pracując na umowie tymczasowej w znanej międzynarodowej korporacji nie doczekałem się zatrudnienia na dłużej, mimo 100% frekwencji, zera spóźnień i pracowania za dwoje. Czy uważacie, że ta kwestia powinna zostać uregulowana prawnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@VonM znam wiele takich sytuacji. Nie wiem tylko jak chcesz to regulować prawnie. To są prywatne firmy i ich właściciele mogą robić co chcą. Im mniej regulacji tym lepiej. 

Oczywiście bezdzietna z twojej opowieści może iść do sądu pracy. I pozwolić roboć z siebie idiotkę. Lub zmienić tak beznadziejnego pracodawcę który woli lenia od niej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie pomysłałes, że może skoro jest się tak ambitnym w pracy, to ktoś stołek wyżej może poczuć zagrożenie, że zostanie wygryziony? dlatego lepiej kogoś takiego zwolnic, bo robi za dużo, za dobrze i w ogóle...? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@Keliwa women w przykładzie nie było nic o ambicji a jedynie sumiennym chodzeniu do pracy.

Jak przeczytałem wypowiedź @VonM to sobie pomyślałem: wsadzil kij w mrowisko, pewnie zaraz przyleci keliwa żeby pokazać że to na pewno inny powód niż bezdzietność... chyba zostanę wróżem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Krovitz miałam Taka sytuację  wyobraż sobie, ze wywalili mnie... nie patrząc na to czy mam dziecko czy  nie mam dziecka!!!! Ja mogę powiedzieć, że dzieciatych  nie chcą zatrudniać a @VonM, że dzieciaci mają lżej. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... A latać to może Ty umiesz Krovitz bo ja nie. Nie krytykuje Ciebie na każdym kroku i nie wbijam szpilek... więc nie krytykuj mnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@Keliwa women ja ci chyba będę musiał zafundować kurs czytania ze zrozumieniem. 

Kobieto! Puchu marny - nikt nie pisał o tym czy zdarza się wywalanie dzieciatych.

To znaczy że odkąd już dołączyłaś do tego serwisu to nikt nie ma prawa powiedzieć że ogólnie w niektórych sytuacjach dzieciaci mają lepiej

Kolejna kwestia: ambitne dla mnie to coą innego niż sumienne chodzenie do pracy. Bo to jest standard. Co w tym ambitnego? 

I jeszcze jedno: ja komentuje wypowiedzi. Nie moja wina że popisujesz się swoimi wypowiedziami tak że nie sposób przejść obok bez parsknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Krovitz ja skomentowałam bez ruszenia Ciiebie Ty mnie musisz ruszyć.. rób co chcesz, pracowanie za dwoch jest ambitne... J a sie niczym nie popisuje pisze co myślę. 

No widzisz nie każdy może być inteligentny... i  można na niego poparskać. Chyba sie stad ulotnie na stałe. Będzie w tym duży Twój udział. !! 

Pozdrawiam.  

Nie chce mi się z Toba ani przepychać ani kłucić ani dochodzić.  Uważam, że  mi poniekąd ubliżasz. 

Trzymaj się 

Edytowane przez Keliwa women

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@Keliwa women to się nazywa argument. Jak przystało na prawdziwą sprzeczkę ze stereotypową kobietą: jak tam dalej bedziesz robił to sobie pójdę

Ps. To nie tyle uwzięcie się na ciebie co  na moim zdaniem durne wypowiedzi. Nie moja wina że masz w tym wg mnie numer 1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, Krovitz napisał:

@VonM To są prywatne firmy i ich właściciele mogą robić co chcą. Im mniej regulacji tym lepiej. 

Zawsze się trochę gwałci, a Hitler nie wiedział o Holokauście ...

16 godzin temu, Keliwa women napisał:

A nie pomysłałes, że może skoro jest się tak ambitnym w pracy, to ktoś stołek wyżej może poczuć zagrożenie, że zostanie wygryziony? dlatego lepiej kogoś takiego zwolnic, bo robi za dużo, za dobrze i w ogóle...? 

W przypadku mojej byłej teamliderki nie było to zbyt trudne. Z tym, że ona również była bezdzietna, choć zbliżała się do 40. Ale- jak było w moim przypadku - usłyszeć, od koleżanki, której nie było średnio co drugi dzień, że w sumie nie potrzebuję pracy, bo nie mam dzieci, to do poważnej firmy o światowej renomie raczej nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@VonM to nie tego typu wymówka. Po prostu jak pracujesz w prywatnej firmie to akceptujesz warunki. Nie podoba ci sie to zmień pracę. Jak dla mnie pracodawca może awansować jedynie ludzi z nazwiskami na A. Tylko ja jako pracownik nie musze tego akceptować ;). Nie wiem w czym widzisz problem

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak pracowałem w fabryce i były zwolnienia większej liczby osób (nie to że jeden podpadziocha)  to na 1 ogień szli kawalerowie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@Szwagier i to jest czysta dyskryminacja. W pracy nie powinno być istotne czy jesteś biały czy czarny; katolik czy ateista, kawaler czy żonaty, homo czy hetero.. ale cóż zrobisz.. prywatny zaklad pracy, moga do zwolnień wziąć kogo chcą niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz niby tak ale ja to nawet rozumiem, bo jak była taka jedna grubsza akcja 70 os to ja wiedziałem, że polecę i miałem to trochę w D, był to chyba Maj, to akurat sobie myślę lato sobie przebimbam a potem czegoś poszukam, albo sami zadzwonią, ze jest robota. Ale jak ktoś był typowo na swoim miał dzieciaki itp to ku*** tak kolanili mimo wszystko, że zawału by dostali bo mogli by faktycznie być w czarnej du**e bez roboty. I tak też poleciałem ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło odebrałem 2 miesięczną odprawę w dodatku poszedłem w ostatni dzień pracy na zwolnienie, Więc przez dwa mce nic nie robiłem a 2 pensje odbierałem. Po dwóch mieś zadzwonili czy wrócę bo jest robota :) A takich jak ja było więcej, i tych co mieli 3 mce wypowiedzenia 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi