PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

VonM

Dyskryminacja osób bezdzietnych w pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Nie no ja rozumiem. Ale wydaje mi się że najbardziej fair jak w pracy ocenia się po efektach pracy człowieka. A nie tym co naokoło. Ale to moje zdanie. Dobrze że chociaż odprawa była. 

A co do dzeciatych: moi znajomi po prostu odkladają na bufor około półroczny. Tzn mieli dużo większy zanim dzieciaki się pojawiły i jak im topnieje kasa na pół roku życia (poniżej tej kwoty) to jest szlaban na wyjścia wakacje itp. Bo wiedzą że taka sytuacja może spotkać każdego. Wiadoma sprawa. Ale wiem że ile ludzi tyle rozwiązań. Najważniejsze żeby kazdy znalazł dobre dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odprawa była, bo były to zwolnienia grupowe a miałem teoretycznie 2 lata stażu, obecnie pracowałem tam 1,5r ale kilka lat wcześniej pracowałem tam na umowy zlecenie przez pół roku i do księgowej mówię czy mi policzy tamten okres to mówi, że prezes musi wyrazić zgodę. Poszedłem do prezesa mówię o co kaman a on pyta jak się nazywam i zapisuje w kajecie i mówi, że przekaże do księgowości- dziękuję i se myślę no ciekawe czy faktycznie ale przyszedł przelew za dwa mce. Ale ogólnie prezes był super na prawdę takiego prezesa to każdemu można życzyć na prawdę był bliski ludziom i nie patrzył na pracowników z góry i szedł na różne ugody jak o coś pracownicy prosili. 

A z tym buforem hmm jedni mogą zrobić na pół roku a inni w ogóle :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@Szwagier nie no ja rozumiem. To wyglada na to że i tak prezes starał się  jak mógł. Dobrze że chociaż to wyszarpałeś.

Co do buforu: wiem że nie każdy możw i to jest ok. Ale jeśli np dzieci nie są zaskoczeniem i ktos ma choćby cień szansy na to aby bufor zroboć bez głodowania to jest dobrze. Ale mam kuzyna  pod lublinem. Z jego perspektywy taki bufor to 2 lata jedzenia kamienia.z perspektywy krakowa jest troche inaczej.  Wiec rozumiem w pełni. Inni znajomi musieli sprzedać mieszkanie i poszli do mniejszego jak znajoma stracila pracę. Sytuacje są różne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi