PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

PanMichal

Forma do odlewania płytek.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jestem nowy na forum więc jeśli temat jest w złym miejscu, proszę o przeniesienie :) 

Zastanawiałem się nad małym remontem swojego salonu, ale niestety ceny kamienia elewacyjnego to jakiś kosmos ! 60 zł za m2...  a metrów mam 36. 

W necie natknąłem się na taki filmik. 

Używał ktoś z was kiedyś takich form? A może wykonał je samemu ? 

Polecacie ? Opłaca się w ogóle z tym babrać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam mam kamień w salonie. 36 metrów to bardzo dużo. Moim zdaniem samo ułożenie kamienia to dużo czasu a co dopiero zrobienie od postaw. Moim zdaniem raczej ciekawostka. Oblicz sobie koszty na metr. Dolicz swoją pracę, prąd itp 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie ten kamienie się w ogóle nie pododają, poza pewnym szczególnym aranżacjami np zabudowa kominka. One były modne już dawno jeszcze trochę i zaczną być typowo nie na czasie i co zrywać ? Pomaluj lub połóż dobrą tapetą to najlepsze rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mi się wydaje że tapeta to przeżytek. W domu wszystkie tapety zerwałem już jakiś czas temu. W sumie nie wiem jak to teraz technologiczne wygląda ale ja pamiętam te problemy z odchodzeniem po jakimś czasie. 

A kamień, hmm zależy od stylu pomieszczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mi się tak do niedawna wydawało ale jak widzę jakie są eleganckie nowe tapety, wzorzyste czy kolorowe to jakby przeżywały mały renesans. No i  w pewnym sensie są trwalsze niż gładź i farba. U mnie latami były tapety i po kilkunastu latach dużej zmiany nie było, nie odklejały się i wgl. A gładź z farbą zaraz gdzieś upaprane, szczególnie w przedpokoju pełno odbić rąk, gdzieś się puknie uderzy wgniecie, i trzeba co kilka lat malować a tapeta nic. Może być kilkanaście bez szkody. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@PanMichal ja w taki sposób jak na filmiku bym się nie babrał bo bałbym się o jakość. Natomiast jeśli masz dobrego tynkarza, a takie płyteczki miałyby iść na ścianę to można położyć taką zaprawę, i wycisnąć kształt płytek , tylko to żmidna robota, trzeba potem pseudofugi poprawiać pędzlem no i nie jest to efekt tak dobry jak od kupnych płytek. Może warto poczekać na jakąś promocje zebyś dorwal je taniej? Albo poszukać podobnego wzoru w necie?

@Szwagier kiedyś faktycznie było sporo aranżacji z kamieniem. Teraz chyba jakiś czas była cegła w modzie. Co do tapet to się zgadzam: trzeba tylko dobrać coś pod siebie. Ja niedługo zmieniam lokum i właśnie w sypialni będe miał tapetę. Może to moje widzimisię ale ściana z tapetą wydaje mi się taka cieplejsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi