PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

janek01

Dobry sprzęt audio dla leniwych

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, chciałbym dobrać do telewizora jakiś sprzęcik audio, który ma dobrej jakości dźwięk. Chciałbym na to przeznaczyć, tak z 2-2,5 tys. Z Góry mówię, że nie chce mi się wszystkiego osobno kompletować. Nie interesują mnie komplety 5.1 Słyszałem kiedyś o soundbarach, ale nigdy tematu nie zgłębiałem. Możecie coś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega sobie kupił soundbara za 5 koła. Gra to naprawdę super i robi niesamowite wrażenie. Zapytam go się co on tam za model ma. Ja byłem mega zaskoczony jakością i głośnością dźwięku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie chcesz mieć 5.1 to nie wiem, w jaki sposób chcesz uzyskać dobrą jakość dźwięku. Słyszałem kiedyś o soundbarach, ale raczej na dźwięk przestrzenny nie ma co liczyć w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja posiadam soundbar i wbrew pozorom, jest możliwy do uzyskania dźwięk przestrzenny. Dużo zależy od tego na jaki sprzęt się zdecydujemy. Nie potrzeba zestawu 5.1 by mieć dobrej jakości dźwiek. Dobry zestaw 2.1 mile potrafi nas zaskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega ma bose soundtouch 300 + subwoofer acoustimass 300 i gra to bardzo dobrze. Ja osobiście bym tyle nie dał, bo nie jestem aż takim melomanem ale robi szum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marcin91, dzięki, ale heh, wydać 5 tys. na sprzęt, to dla mnie ciut za dużo, a melomanem nie jestem.  Chce tylko żeby to w miarę przyjemnie grało i mieściło się w granicach 2-2,5 tys. lopes a Ty jaki model posiadasz? Dla mnie soundbary, to terra incognita. Że kompletnie nie mam pojęcia jak to ugryźć i jak już wspominałem, nie chce wydać kroci na sprzęt. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupić sam soundbar bez subwoofera mija się z celem. Wyjdzie na jedno, tylko będzie trochę głośniej. Niby zawsze można dokupić osobno subwoofer, ale to Ci koszty wzrosną. Ale to już w zależności czego potrzebujesz. Zastanów się, czy może nie lepiej podnieść sobie trochę poprzeczkę cenową. Jest całkiem spory wybór gotowych zestawów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak szukałem soundbarów z subwooferem, to trochę się najeździłem. Nie mam słuchu absolutnego, ale udało mi się znaleźć w końcu coś dla mnie. To jest nawet ten model, który tutaj powyżej ktoś wrzucił. Jestem z niego zadowolony. Chociaz, podbnie jak Marcin91, rozważałem podobną opcje. Lenistwo jednak zwyciężyło... nie chciało by mi się jeździć dodatkowo za subwooferem. Lopes, trochę racji masz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu nie chodzi nawet o sąsiadów i o głośność. Bez subwoofera nie uzyskasz aż tak dobrej jakości dźwięku. I daje to się odczuć tym bardziej wydając takie pieniądze, warto dołożyć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@Marcin91 bardzo chciałem mieć subwoofery. Ale sąsiad miał. I nawet jak puszczał cicho to wszystko było słychać. Po protestach innych sprzedał sprzęt żeby protestów nie wzniecać na klatce ;-D. Więc ja też zrezygnowałem. A kumpel który mieszka w domu jednorodzinnym ma, jakość dzwięki rewelacyjna. No ale on może mieć bez konsekwencji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Technologia może i niby potrafi zaskoczyć, ale dobry zestaw 5.1 jest dalej moim zdaniem najlepszy. Ja kupiłem osobno wzmacniacz i głośniki. I powiem wam jedno. Jeśli chcecie uzyskać najwyższą jakość dźwięku to jest to najlepsze rozwiązanie. Żaden tam inny zestaw wam nie pozwoli uzyskać takiej jakości. Ja mieszkam na ostatnim piętrzę, a pode mną mieszkają studenci, więc nikt nie marudzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi