PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Marcin91

Zakaz handlu w niedzielę

Rekomendowane odpowiedzi

Typowa polityka. Dla mnie mogą zamknąć te sklepy w niedziele. Tylko niech przestaną udawać że chodzi o wartości rodzinne bo niby ludzie ze sklepów nie mieli normalnych weekendów z rodzinami. A co to: kasjerka i jej rodzina aż tak się różni od dyspozytorki, pielęgniarki, kelnerki czy pracownika stacji benzynowej? Czyste zagranie pod toruń mi się wydaje. I ewentualnie żeby choć na chwile duda z solidarności się przymknął.

A co do samego pomysłu to nie wydaje się ekstremalny. U mnie to nic nie zmieni bo nigdy w niedziele zakupów nie robię. Za duże tłumy ;)

Edytowane przez Krovitz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie to też za dużej różnicy nie robi bardziej pytałbym samych zainteresowanych jak oni to widzą ? Czy chcą pracować w niedzielę czy nie ? Jedynie co to trochę studenci mogą stracić ale zawsze zostaje gastronomia/kina itp 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Szwagier twój pomysł jest chyba najlepszy. Ale wiesz jak to by było: oficjalnie pracownik może podać co woli, a potem i tak jest wola szefa. Zwłaszcza że był czas kiedy było mało rąk do pracy w marketach a teraz mamy napływ siły roboczej to się ludzie pewnie boją.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja Wam powiem, że jestem całkowicie przeciwna. Jak już Krovitz wspomniał - czym się różni ten zawód od jakiegokolwiek innego? Moja mama ma zaprzyjaźnione kasjerki w marketach, które są przeciwne temu, co się dzieje, bo one sobie te dwa dni wolne odbierały w tygodniu i mogły pójść na zebranie do szkoły czy pozałatwiać sprawy w urzędzie. Według mnie to wręcz luksus, wiadomo, że nie mam nic do załatwienia na co dzień, ale czasem przydaje się chociaż jeden dzień roboczy w tygodniu wolny, żebym mogła bez brania urlopu pójść na kontrolne badania czy faktycznie załatwić coś w urzędzie. Osoby, które decydowały się na tę pracę wiedzą z czym to się je i się na to zgadzają, właśnie dostrzegając plusy.

Mało tego - praca kasjera w sklepie jest niestosowna i nie powinna być wykonywana w niedzielę, ale praca na stanowisku kasjera w kinie czy kelnera lub kucharza w restauracji to już jak najbardziej. Nie uwłaczam żadnemu zawodowi, ale kelner czy kucharz, w moim odczuciu (co zaznaczam) napracuje się bardziej, szczególnie w weekendy.

Abstrahując już od tego, że jestem niezadowolona z osobistych pobudek, bo to był zawsze jedyny dzień w tygodniu, kiedy mogłam się wybrać na większe zakupy spożywcze na cały tydzień.

Nasz rząd chyba naprawdę wierzy, że ci wszyscy ludzie teraz pójdą z nudów do kościoła i zamiast zostawiać pieniądze w sklepach rzucą na tacę. Według mnie, jak chciał tak pomóc polskiej rodzinie, powinien zakazać wykonywania jakiejkolwiek pracy w niedzielę. Wychodzi na to, że pracownicy produkcyjni nie mają rodzin i nie chcą z nimi spędzać niedziel.

Kolejna rzecz - o zwolnieniach już jest głośno - ludzie tracą prace, bo nagle zapotrzebowanie nie jest tak duże. Mogłoby się wydawać, że to tylko jeden dzień w tygodniu, więc co za różnica, ale dość, że sklepy tracą dzienny utarg to jeszcze okazuje się, że mniejsza ilość pracowników jest potrzebna. Teraz to może jeszcze nie będzie tak bardzo widoczne, ale jak dojdziemy do etapu wszystkich wolnych niedziel, posypią się głowy, a niestety, miejsca w gastronomii są mocno ograniczone.

Teraz tylko czekać na kolejne podwyżki cen - w końcu każdy będzie chciał wyjść na swoje, a sklepy będą chciały odbić sobie ten jeden dzień niezłego utargu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Tiril ot propagandowy ruch. I tyle. Też mam wrażenie że to nie chodzi o pracowników handlu tylko żeby ludzie z tego nie korzystali a skierowali swoje kroki do innego przybytku w niedzielę.

A poza tym czytałem o nowej zmianie o 00:15 w poniedziałek. To co to za wolna niedziela jak kwadrans po północy zasuwasz na zmianę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytałem znajomych z jednego marketu to bardzo się cieszyli że niedzielę będą wolne. Czyli jak widać różne zdania są pracowników 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Leon a jak bardzo się ucieszą z północnych zmian? Albo zmniejszenia etatu/zwolnienia?. Mi to lata czy będą wolne niedziele czy nie. Ale liczę ze twoi znajomi  marketu będą solidarni w sprawie wolnych niedziel i nie będą korzystać np ze stacji benzynowych czy pubów ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jasne, że w mediach spotkałam się ze zwolennikami (tylko w mediach), ale za każdym razem miałam wrażenie, że ci ludzie nie bardzo wiedzą, co mówią. To brzmiało za każdym razem tak, jakby pracowali cały tydzień. No i niewielu z nich zdaje sobie sprawę z tego, że to wiąże się z redukcją etatów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Leon a czemuż to z pubów nie? Tamci ludzie nie zasługują na wolną niedziele ;-D?

To oczywiście ironia, ale jak ktoś chce mieć wolną niedzielę jak twoi znajomi to niech zmienią zawód albo dadzą odpocząć innym. Strach pomyśleć co będzie jak w życie rodzinne będą chcieli zainwestować kierowcy komunikacji zbiorowej  

Edytowane przez Krovitz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja uwazam ze to glupi pomysl bo kazdy na tym handlu korzystal, osoby ktore pracowaly w niedziele jednak zarabialy na tym wiec teraz nie beda miec zarobku za ten dzien a ludziom konsumentom to tylko uprzykrzy zycie. tylko male sklepiki i stacje benzynowe beda zarabiac duzo wiecej 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta