PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Marcin91

Zakaz handlu w niedzielę

Rekomendowane odpowiedzi

Dla jednych dobry dla innych zły nie da się tym każdemu dogodzić. Ja bym patrzył od strony samych pracowników a nie od strony klientów. Sam nim jestem i może wygodniej byłoby aby w tę niedzielę było otwarte, ale jeśli pracownik wolałby aby było zamknięte to niech będzie zamknięte. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co pytałem pracownika z małego sklepiku to żaden nie chce stać w niedzielę. Na pewno są tacy co by woleli iść do roboty, ale istnieją osoby będące zadowolone z tego dnia wolnego. To zależy. U mnie rodzeństwo wydrukowało już sobie grafik z zamkniętymi w niedzielę sklepami :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@Leon to niech nie pracują w tych sklepikach. Ja jestem za tym żeby pracownik miał wybór. I go ma - nie musi pracować w handlu. Nie ma takiego ustawowego obowiązku. A ci których pytałeś na pewno z jakiegoś punktu usługowego skorzystają - piwko na ryneczku, benzynka na stacji, pizza na wynos. A jeśli to zrobią to są pie***onymi hipokrytami ;)

Poza tym nie wierze że ten stan z wolną niedzielą się utrzyma na wieki ;). Raczej do kolejnej zmiany władzy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Krovitzhaha tak możliwe, że skorzystają. Ile taki stan rzeczy potrwa, że jest wolna niedziela to nikt nie wie nawet... :D 11marzec będzie pierwszą gdzie zamknięte sklepy XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@Leon na pewno skorzystają. Bo ludzie to w większości takie zwierzęta że cieszą się jak im coś do miski skapnie i nie pomyślą o innych ;).

Ja akurat filozofie wolnej niedzieli praktykuje z przyjaciółmi od lat. Jakieś wycieczki, pikniki wtedy robimy jak jest ciepło, a do pubu np w sobote. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Krovitz hehe tak, zwierzęta. Coś w tym jest :) Ciekawie spędzasz wolny czas. Zdrowa filozofia. Dużo rodzin spędzało niedzielę w galeriach handlowych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@Leon i to jest przykre. Kiedyś lata temu jak się zaharowywałem  to raz na jakiś czas bylem w niedziele w galerii żeby się obkupić. Po prostu nie miałem czasu, a sklepy internetowe nie były aż tak powszechne.  Swoją drogą za dzieciaka to pamiętam z rodzicami wyprawy nad rzeke, łąkę, pikniki, wyprawy na rybki. A obecnie widze że masa ludzi widzi albo możliwość galerii/sklepów albo np bary. Nie mówie że tęsknie aż tak za latami 90' ale jednak miało to swój urok ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten zakaz ma być niby dobry dla pracowników? Hehe, no to patrzcie jak Biedronka już kombinuje jak dowalić im pracy w pozostałe dni. Przepadkiem akurat teraz wprowadzają całodobowe sklepy:

https://finanse.wp.pl/biedronka-w-bialymstoku-czynna-cala-dobe-siec-zmienia-godziny-otwarc-tuz-przed-zakazem-handlu-6223065873512577a

Wprowadzają też nocne zmiany:

https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/zakaz-handlu-w-niedziele-nocne-zmiany-w-biedronce-,45581

I wypuszczają film propagandowy, jak to pracownicy z uśmiechem na twarzy przyjmują dodatkowe godziny w piątki i soboty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Krovitzw latach 90 było zdecydowanie inaczej. To już nie powróci, ten klimat. Teraz dużą część rodzin w wolna niedzielę w galerii handlowej spędza. Dla nich będzie to problem co zrobić w ten dzień wolny. Za dzieciaka w niedzielę nie jeździłem do galerii handlowych. Ja zakupy w galerii robi i to staram się w sobotę, raz na pół roku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@Leon mam nadzieje że to będzie największy plus wolnej niedzieli. Że ludzie powrócą do jakiejkolwiek aktywności. Bo ja wiem że politycznie to był ruch pod zabezpieczenie sobie tyłu w toruniu i episkopacie przed wyborami. No i żeby połechtac ego solidaruchów.  Ale może taka ustawa sprawi że choć część rodzin zorganizuje coś z dzieciakami. Ja akurat mam szczeście mieć znajomych którzy lubią czy na rybkę czy paintballa skoczyć. Ich dzieciaki są już cześciowo w tym wieku że robimy wypadny za miasto, np do ojcowa. Zresztą wiek dzieci to nie problem. Znajomi mają póltoraroczne bliźniaki. Noszą je w takich chustkach na klatce piersiowej i zabierają ze soba ;). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Krovitzmożliwe, że ta aktywność wróci. Też w to wierzę. W taki sposób nie pomyślałem o politycznym zagraniu ;) Szczęście jak masz takich znajomych. Możesz organizować jakoś ciekawie spędzanie czasu. Te chustki kojarzę, praktyczna rzecz. 

@Ludomir01fajnie to zebrałeś, materiały o tej niedzieli.

Edytowane przez Leon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Zobaczymy co będzie ;). Może będzie model węgierski czyli za chwile wrócimy do sklepów czynnych w nd a może niemiecki że nie wrócimy. 

Ale dzisiaj czytałem że duda z solidarności już szykuje kolejne plany na niedzielę. Czekam aż weźmie sie za bary. To może być jedna z nielicznych okazji że polacy masowo wyjdą na ulice protestować ;-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jest. W sobotę przed niedzielą wolną od handlu będzie szał na zakupy :P Kwestia przyzwyczajenia się. Co do protestów,  według mnie nie dojdzie do tego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi