PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

sw1995

Szukam pomysłu na tatuaż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wydaje mi się, że dobrze wstrzeliłem się w dział... w każdym razie lepszego nie znalazłem. Tak więc zdecydowałem się aby zrobić sobie tatuaż na lewej piersi. Chciałbym aby symbolizował następujące moje cechy: siła, mądrość i odwaga. Jednak w ogóle nie mam pomysłu na jakiś fajny motyw graficzny z tym związany. Zależy mi na czarnym. Może ktoś z forum byłby w stanie mi pomóc? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozważam jeszcze inne miejsca na moim ciele ale nie wiem, które są najlepsze na pierwszy tatuaż. I taki który zwracałby uwagę płci pięknej. Dlatego dam cfoto mego ciała abyście zasugerowali gdzie go umieścić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm ja gdy robiłem swój pierwszy nie myślałem o tym by zwracał uwagę płci przeciwnej. Jednak jeżeli zależy ci na widocznym miejscu to polecam ramię. Jest to miejsce które praktycznie jest bezbolesne podczas tatuowania oraz można łatwo odkryć i zakryć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@sw1995 słuchaj... zastanów się w jaki target celujesz. Bo jeśli tatuaż ma zwracać uwagę kobiet to określ grupe docelowa. Jeśli jakieś latwiejsza karynki to jasne że tygrys, lew czy wąż zrobią robotę. 

Jeśli jednak tatuaż ma być wabikiem na inną grupe kobiet: typu bardziej inteligentny ale lubiace tatuaze pod względem artystycznym to wypadałoby coś niebanalnego zrobić.  Kumpel ma jakieś znaki celtyckie. I wtedy zwykle przy podrywie opowiada o tym. 

Generalnie mimo że tatuażu nie lubię to jednak polecałbym go zrobić dla siebie a nie żeby kogoś wyrwać. To coś zostanie z tobą na długo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 06/03/2018 o 21:13, sw1995 napisał:

Chciałbym aby symbolizował następujące moje cechy: siła, mądrość i odwaga. 

Ludzkie cechy zazwyczaj obrazuje się za pomocą zwierząt. 

Siła: byk, lew, niedźwiedź

Mądrość: kruk, sowa, delfin

Odwaga: lew, niedźwiedź, dzik, orzeł

Jeśli jakieś zwierzę symbolizuje Twoje cechy to bez trudu znajdziesz w wyszukiwarce różne wzory. 

Z prostszych wzorów można też używać np run. Mądrość: Ansus. Siła: Uruz. Odwaga: Teiwaz.

Zbiórczo może to być cokolwiek związanego z pierwiastkiem męskim. Pierwsze lepsze skojarzenia: narzędzia pracy (młot, dzida) lub twory inżynierskie (statki, budowle), sportowe (piłka, rękawice bokserskie), archaiczne (miecz, szpada) i tak można wymieniać długo. 

Najważniejsze to by się Tobie podobało, bo niestety wszystkich kobiet tatuażem nie zaczarujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
40 minut temu, Bearded napisał:

A wg mnie jeśli nie wiesz co zrobić, to po prostu nie rób nic. Zwłaszcza, ze to Twój pierwszy tatuaz.

I to jest najmądrzejsza rada w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Krovitz masz rację, ale postanowiłem lew na piersi na początek wystarczy. Przy okazji sprawdzę jak znoszę ból. Potem mogę zdobić resztę ciała, ale z głową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@sw1995 dobry wybór miejsca (wzoru nie oceniam bo każdy ma inną estetyke o gust). Jak ci się spodoba tatuaż to dorobisz w innych miejscach. Jeśli nie to zakryjesz byle koszulką, nie będzie też ewentualnie źle widziane w pracy. Sprawdz tylko portfolio tatuatora najpierw żeby wyszło estetycznie. No i wiadomo bezpiecznie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam zastanawiałem się nad tatuązem ale nie potrafię znaleźć wzoru, który naprawdę by mi sie podobał i przy którym miałbym pewność,że mi się  w przyszłości nie znudzi. A z tym chyba jest największy problem...

Osobiście nie podobają mi sie tribale, ale całkiem fajne są tatuaże trójwymiarowe. Ewentualnie tatuaże graficzne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze jedno bo mam przeciętną posturę ciała. Jak tatuaż zachowuje się przy nabieraniu masy mięśniowej. Pytam bo będę zaczynać nabierać masy mięśniowej więc nie wiem czy najpierw ją nabrać a potem tatuaż czy to nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Marcin91 napisał:

Zależy od miejsca. W niektórych miejscach mogą pojawić się rozstępy.

@Marcin91 a w przypadku piersi i ramienia (ramię przypuszczam że bardziej reaguje).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi