PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

VonM

Między pantoflarstwem a szowinizmem

Rekomendowane odpowiedzi

@Krovitz

Bo mnie zapytałeś, więc ja :) I wiele innych również. Ale to bez znaczenia. Aborcja jest bardzo intymną sprawą. Nie oceniam tych co się na to zdecydowali. Nie oceniam ludzi a sam czyn jako czyn. No, jest to przerwaniem życia a nie wyciskaniem pryszcza czy zrobieniem sobie tunelu w uszach. Czasami może się wydawać, że to mniejsze zło ale czy na pewno? Zdania podzielone. Dlatego to są rozmowy rodem „pies gania za własnym ogonem”. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@UsteczkaDoOczu masz całkowicie racje, chciałbym po prostu żeby tu decyzja należała do osoby której to dotyczy. I żeby każda babeczka miała komfort największy jaki medycyna może jej zapewnić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komfort... taki sklep z wykładzinami ;) W tym całym komforcie nie zapominajmy o byciu człowiekiem. Nie jesteśmy tylko ciałem ani umysłem, które łaknie komfortu ale i duszą, która łaknie jego braku dla przeciwwagi. Potem się okazuje, że ciągle nam tego komfortu za mało aż zamienimy się w bezdusznych przygłupów, którzy nic poza tym nie widzą. Nie popieram. Życie w komforcie to nudna pustka... i to za********e widać po zachodniej cywilizacji pogrążonej w depresji. Brawo!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@UsteczkaDoOczu popracuj sobie troche na wolontariacie w hospicjum. Tam widać jak ważny jest komfort przy odejściu. Ja widziałem. I tą wściekłość cierpiących ludzi że nie mogą godnie odejść. 

Twoja narracja jest taka: blablabla zgniły zachód. Ok - w koncu sama go sobie wybrałaś jako miejsce do życia ;). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Krovitz

Pracuję z umierającymi ludźmi w tzw poczekalni na śmierć. Tylko Ci ludzie wg eugeniki nadają się na eutanazję a jednak chcą żyć, mieć z kim pogadać, potrzymać kogo za rękę...

A zastanawiam się nad zmianą miejsca zamieszkania. Więcej słońca by mi się przydało ;) Poza tym łatwiej uciec zamiast starać się coś zmienić, co nie?

Myślę też nad wolontariatem w szkole specjalnej, gdzie są same dzieci, które wg eugeniki powinny były być poddane aborcji. Przebywam tam i pierwsze wizyty mnie strasznie wzruszały. Tyle niepełnosprawnych dzieci w jednym miejscu. Płakałam ale te dzieci żyją i nie ma dyskusji, że to warzywa, zwierzęta czy co tam jeszcze. 

A mój płód na skanie sobie robił hopsa hopsa, sam z siebie, bo ja spokojnie leżałam. Mało tego, płód kopie też sam z siebie. Nie wnikam już zatem w powody usuwania ale o szczere przyznanie, że jest to usuwanie ludzkiego życia a nie zalążka kukurydzy będącego organem kobiety, czy tam usuwanie plemnika... Usuwanie to też ładnie brzmi. Dosłownie jest to trucie lub ćwiartowanie.

Edytowane przez UsteczkaDoOczu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@UsteczkaDoOczu CI ludzie. Widać ja spotkałem innych o odmiennych pogladach. Albo może nie pracujesz z ludzmi w stanie agnonalnym. Powiedz komuś z rakiem kości : ale Panie, patrz Pan sloneczko, jest tak ładnie. A że pan wyjesz pomimo morfiny? No cóż... zdarza się. Ale słoneczko.

Dla mnie najważniejszy jest wybor. Jeśli ktoś chce odejść ok. Ale jeśli chce dotrwać do ostatniej sekundy to nalezy mu pomóc i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Krovitz napisał:

@UsteczkaDoOczu CI ludzie. Widać ja spotkałem innych o odmiennych pogladach. 

Skoro są w stanie swoje poglądy zakomunikować... Ja jestem jak Lorax, mówię w imieniu drzew, bo drzewa nie mają języka. 

Ale słoneczko.

Kpisz?

Dla mnie najważniejszy jest wybor. Jeśli ktoś chce odejść...

Czyj wybór? Jeśli kto chce? Jak płód ma oznajmić swoje zdanie w temacie? Nie ma jak. Jest skazany na wybory innych. Ludzie w Auschwitz też mieli wybór, że hej. Ważne, że uprzywilejowani mundurowi mogli wybrać, którego dziś odstrzelić i za co (a bo stary, a bo kaleka, a bo pyskuje, a bo skitrał chlebek). 

Głos sprzeciwu jest ważny aby ludzie nie przeginali z tą selekcją. Wyjątkowe sytuacje muszą być rozpatrywane indywidualnie a cała reszta o co wrzeszczy pod ratuszem? O ludzi w stanie agonalnym? No właśnie fajnie, że dano tym kobietom się wypowiedzieć i przekonać się, że to nieprawda. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@UsteczkaDoOczu mylisz osoby z demencją, nieswiadome z osobami w hospicjum. To nie zawsze osoby  po 80tce zniedołężniałe. Niestety coraz więcej jest osob przed 50tką.

Dla mnie wybór ma istota która może sama istnieć. Ty jesteś zafiksowana na swoim zdaniu i w wielu wypadkach jesteś jak beton. Rozumiem. Ale niech do ciebie dotrze że twoje zdanie nie jest tym oficjalnym , obowiązkowym dla wszystkich. A diabeł tkwi w szczegolach i definicjach. 

I jak zwykle dotarliśmy w naszej dyskusji do takich twoich argumentów że wypadałoby cię odesłac do przedszkola. Dobrze że chociaż prawo godwina umiesz ładnie zastosować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Krovitz

Ponieważ zaczynasz mnie oceniać pod własne widzimisię i jedyny Twój argument to „mylisz nieświadomie” (dobre, dobre), „twoje zdanie nie jest obowiązkowe” (to tylko głos w dyskusji proszę Pana prezesa) i „do przedszkola” (jej! kolorowanki!) to ja nie marnuję więcej czasu na dyskusję i po męsku pokażę Ci środkowy palec ;) To powinno ukręcić łeb naszej gównoburzy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.