PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

zakerson

Pożyczka i długi - jak z tego wyjść

Rekomendowane odpowiedzi

Przejdę od razu do sedna - nie spłaciłem pożyczki i na ten moment mam już ponad 10 tysięcy długu. Nie będę się wybielać, sam jestem sobie winien.. Nie wiem zupełnie jaką strategię obrać, żeby z tego wyjść. Miesięcznie zarabiam teraz sporo poniżej średniej, starcza na czynsz, jedzenie, jakieś opłaty i niewiele ponad to. Rodzina mnie raczej nie wesprze. Czy ktoś z was był kiedyś w podobnej sytuacji i wie od czego zacząć, co robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Pierwsza sprawa to jak duże masz odsetki. Może warto iść do banku i zapytać o alternatywną możliwość spłaty, np z większą ilością ale niższych rat.

Druga sprawa to czy masz możliwość zmiany pracy, nawet na coś spoza zawodu ale z chociaż paroma stówkami więcej. Np w kraku nieźle płacą w lidlu, koleżanka ma ok 2650 na rękę. A może w obecej pracy masz możliwość płatnych nadgodzin? Albo może mógłbyś poszukać zajęcia dodatkowego? Ewentualnie może masz mieszkanie w którym masz minimum 2 pokoje, aby jeden móc podnająć?

Ostatnią kwestią jest zdobycie pieniędzy poprzez sprzedanie swoich wartościowych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro twoje zarobki nie wystarczają, to może warto by było poszukać lepiej płatnego zajęcia? A jeśli nie, to po godzinach dodatkowo wykonywać jakieś proste prace? Nie musisz od razu pracować na drugi etat, nawet kilkanaście godzin tygodniowo, albo praca w weekendy przez jakiś czas powinny dać ci odetchnąć.

Edytowane przez Neron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy problem jest inny i nie powinieneś tutaj pytać tylko w banku. W najgorszym razie można wziąć kredyt konsolidacyjny który ma niższe raty i wydłużony czas spłaty. Raiffeisen Polbank ma taki kredyt konsolidacyjny którego połowę można przeznaczyć na dowolny cel. Przy twoich zarobkach pozwoliłoby ci to stanąć na nogi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kredyt konsolidacyjny jaki i gotówkowy ma takie raty i okres spłaty na jakie klient ma zdolność i sobie życzy. Większość banków traktuje kredyt konsolidacyjny jeśli min 50% wnioskowanej kwoty przeznaczone będzie na spłatę wcześniejszych zobowiązań w innych bankach. Wtedy też prowizja jest mniejsza a czasami nawet 0%. Raiffeisen jest niezły ale na konsolidację są lepsze oferty. No ale przecież to stary kotlet i autor i tak tego nie przeczyta. No ale niech będzie dla potomnych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi