PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Marcin91

Rosyjscy dyplomaci wydaleni

Rekomendowane odpowiedzi

Większość europejskich państw wydała ze swoich terenów rosyjskich dyplomatów. Jest to odpowiedź na próbę użycia broni chemicznej na terenie Wielkiej Brytanii i gest solidarności z Brytyjczykami. 

Amerykanie wydalają około 60 osób! 

Wiecie co? Mnie tutaj pachnie jakimś większym konfliktem, tak się dzisiaj z ciekawości zagłębiałem w ten temat i jest to pierwszy taki krok Rosjan na terenie zachodniej Europy po 1945. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kto ich tam wie jak to było na prawdę czy to nie jest jakaś uknuta zorganizowana akcja przeciw Rosji, straszą tą Rosją więcej niż co warto. Jak by go chcieli zlikwidować to by to zrobili "dyskretniej" a z szumem to ewentualnie się likwiduje ukrywającego się "szpiega-zdrajcę" Teraz jeszcze jakiegoś polaka zatrzymali co szpiegował na rzecz Rosji i akurat teraz o tym mówią. My i tak się nie dowiemy jak to było na prawdę. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Marcin91 chyba żartujesz. A co odwalili z litwinienką ;)? Świat preży muskuły przed rosją znowu. Jak zajęli krym, zdestabilizowalo ukraine, to nikt nikogo nie wydalał a tu nagle za jednego podwójnego szpiega coś takiego? No prosze cie. Zresztą na niewinnego nie trafiło. Oby tylko postronni nie ucierpieli i tyle

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nikt się nie dowie jak było naprawdę. Każdą sytuację można sfingować.  W moim odczuciu co raz więcej takich incydentów ostatnimi laty. A osoby postronne zawsze cierpią na polityce, jak np. nasze firmy i różne embarga.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A moim zdaniem tych sytuacji nie jest więcej. To dzięku obecnym mediom po prostu o tym słyszymy. 40 lat temu to by się do nich nie przedostało. Natomiast dalej mi się nie wydaje że rosja odwala gorsze rzeczy niż zazwyczaj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba przyznać, że Rosja ma dobry PR i stosuje zasadę zdechłej ryby. Tak samo, jak sprzedawca powie patrzcie jaki jestem wspaniały, bo sprzedaje Wam auto za 80 000, a mógłbym za 100 000, tak samo politycy Rosji sprawiają wrażenie, jakbyśmy mieli im być wdzięczni, że jeszcze nie wjechali tu czołgami. Zasada a mógł zabić jest wiecznie żywa niczym Lenin. I nie mówię tu wcale, żebym nie lubił Rosjan jako ludzi, mam kilku dobrych znajomych, ale polityka władz ich kraju w wielu względach pozostaje niezmienna od czasów głębokiego CCCP.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rosja jest Rosją. Jak ktoś ma dostać od niej wpie**** to dostanie i całe nato twmu nie zapobiegnie. Dlatego za cholere nie rozumiem działań naszych rządów od lat. Ich politycy muszą tak a nie inaczej postepować, bo tam działają argumenty siły. Nie dla nich pokazówki w stylu płacz Moherini "ajajajaj bo w u nas w Brukseli zamach ajajajaj jak to się stału beeee". To jest krak skomplikowany, ogromny, utrzymać to w szachu jest możliwe ale nie metodami zachodnioeuropejskimi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@ojapitole ja troche poprzebywałem wśrod rosjan i ukrainców. I akurat trzymam sie od nich jak najdalej. To nie są źli ludzie. Ale mentalność mają taką jaką mają i to jest nie do przeskoczenia.

A co do Putina: ja się wciąż zastanawiam czy rosja jako narwaniec jest taka przez niego czy przeciwnie: to on trzyma wszystko w garści i dzięki temu nie jest gorzej :bezradny:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kiedyś słyszałem w pociągu, jak facet opowiadał ciekawostki o Rosji. Mianowicie, że Rosjanie się nie nadają do demokracji, potrzebują kogoś, kto trzymał ich będzie za pysk. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta