PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

Smoog

Gdzie byliscie i co widzieliscie?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... byłam w Szwecji strasznie urokliwy kraj pełen uroczych i magicznych zakątków :oops: gdybym mogła chciałabym tam zamieszkać. Po prostu po dwóch miesiącach pobytu tam zakochałam się w tym kraju ludzie, tolerancja kultur innych osób, poszanowanie ich stylu po prostu super Grey_Light_Colorz_PDT_04.gif

Niemcy miłość do tego kraju zrodziła się przez mojego tatę, który tam pracuje i zawsze mnie namawiał na naukę niemieckiego tak jakoś się wkręciła, że nauka trwa 12 rok i planuję studia tam. Oczywiście też tam byłam kilka razy w różnych regionach i tez kraj bardzo fajny i otwarty na nowe możliwości ludzie bardzo mili nie patrzą krzywo nie śmieją się gdy podczas rozmowy robisz błędy tylko cierpliwie tłumaczą poprawiają

A moim magicznym miejscem w które będę z chęcią wracać to Kraków i Góry świętokrzyskie bardziej urokliwych i magicznych miejsc nie widziałam godne polecenia Grey_Light_Colorz_PDT_04.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Morze Bałtyckie (kilka razy) nie podobało mi się... Lodowata woda.. wgl brzydko. Grey_Light_Colorz_PDT_20.gif Słowacja: piękne góry... Bardzo mi sie podobało... Wenecja - tam to dopiero jest pięknie, ah. wróciłabym tam... W San marino- piękne widoki.. coś cudownego. We Włoszech, nad morzem... Cieplutka woda, eh to dopiero się nazywa morze, a nie ten nasz Bałtyk...Czechy, Austria i Szwajcaria tam też jest bardzo ładnie.. W Niemczech byłam ale mi się nie podobało jakoś... Byłam tez w Niemczech w Berlinie. Chciałabym wrócić do Włoch, fajnie tam jest. Grey_Light_Colorz_PDT_02.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kanada , wschodnie wybrzeże U.S.A (Nevada legendarna droga 66, las Vegas, Teksas) ogółem w stanach i kanadzie przesiedziałem 2 lata , Europa to Niemcy, Francja, Belgia Szwajcaria, Chyba tyle ale najbardziej podobał mi się amerykański sen jazda na motocyklu przez 4 stany ogółem 2500 tys km

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Byłem w Niemczech a dokładnie w Berlinie. Oczywiście głównym punktem mojej wycieczki była Brama Brandenburska, która robi naprawdę ogromne wrażenie. Kolejnym punktem był niesamowity Reichstag (budynek Parlamentu) wokół którego było dużo pięknej zieleni. Miałem też okazje zwiedzić 2 muzea oraz kilka kościołów. Mimo wszystko Berlin to ciekawe miasto i warte pojechania. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mam na swoim koncie jakoś dużo podbojów, bo w sumie na jakieś większe wyjazdy pozwalam sobie gdzieś od dwóch lat.

Byłem w Chorwacji, zwiedziłem wyspę Brać, wyspę Hvar, Split, Makarską, Dubrownik, jestem zachwycony całą Dalmacją, ma świetny, niepowtarzalny klimat, dodatkowo ta świetna dalmatyńska muzyka. Byłem w Neum (Bośnia i Hercegowina). Poza tym zwiedziłem jeszcze Wiedeń, bardzo mi się podobało te miasto - bardzo fajny klimat. Poza tym byłem jeszcze w Anglii, zwiedziłem Londyn, Bath, Bournemouth. No i Słowacja, ale tu tylko jakieś przygraniczne miasteczka i wioski.

Wszędzie w sumie mi się podobało, każde z tych miejsc ma swój niepowtarzalny klimat, urok. Jednak najchętniej zawsze wracam na Bałkany, a Dalmację traktuje praktycznie jak drugi dom.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up tak jak kolega powyżej spędziłem troszkę czasu w Neum(BiH), a zarazem zwiedziłem dużą część Dalmacji. Tak jak kolega pisze: Dubrownik, Split to naprawdę piękne miejsca, ale jeziora Plitwickie są najlepsze!

Zwiedziłem także Bułgarię, a dokładnie Złote Piaski - i tamtejszy Klasztor Monastyr wzbudził we mnie wiele ciekawych emocji. Budapeszt, jako stolica Węgier też bardzo urokliwa. Wszystkie państwa, które mijałem po drodze i ich miasta mnie zaciekawiły, jestem ciekaw czy to ich urok, a może po prostu coś innego niż w Polsce? :) Węgry, Austria, Czechy, Rumunia(Zamek Hrabi Drakuli i winnice tam mieszczące się - po prostu piękne). Długo by wymieniać, w Niemczech byłem tylko w 1 miejscu, a dokładnie w Parku Rozrywki Hydepark w Soltau - adrenalina na najwyższym poziomie gwarantowana!.

W tym roku lub następnym zamierzam odwiedzić i zwiedzić Zjednoczone Emiraty Arabskie, a przede wszystkim Dubaj!:]

A nie zapominając jeszcze o Polsce, najciekawsze miejsca, które przypadły mi do gustu to: Świnoujście, Stegna, Police, Łódź, Sople, Trójmiasto, Katowice - to w sumie chyba tyle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niemcy - jakoś mnie nie zachwyciły, może przez okropną pogodę, która była podczas mojego pobytu w Berlinie. Wszystko było takie szare, smutne. Jednakże zachwyciła mnie Tropikalna Wyspa kilkadziesiąt kilometrów od Berlina, była naprawdę niesamowita! No i oczywiście stadion także super.

Węgry - bardzo mile wspominam wakacje tam spędzone, Budapeszt baaardzo mi się spodobał, poza tym ludzie są tam bardzo mili, pogoda świetna. Mają piekny budynek Parlamentu.

Rumunia - mam do niej ambiwalentny stosunek. Z jednej strony miasta w Rumunii (w których byłam) były bardzo nowoczesne, w życiu nie pomyślałabym, że tak wyglądają tam miasta, z drugiej strony wioski są bardzo zaniedbane, pobocza dróg w Rumunii to wysypiska śmieci, które kończą się 100 m przed wjazdem do miasta i to naprawdę wygląda strasznie.

Czechy i Słowacja - nic szczególnego nie rzuciło mi się w oczy.

Bułgaria - Złote Piaski, klimat, ludzie wszystko świetne! Warna - spodobało mi się mauzoleum Władysława III Warneńczyka.

Chorwacja - ściślej Split, Dubrownik te miejscowości i ich okolice mnie oczarowały! Są przepiękne, klimat jest idealny, ten kolor morza, te zniewalające widoki, wieczorny spacer po Rivie - tego nigdy nie zapomnę. Przecudowne miejsca. Byłam także w Plitwicach, gdzie był kompleks 16 jezior, przedtem widziałam je tylko na fotografiach - myślałam, że to photoshop i się mile rozczarowałam ;) Po powrocie z Chorwacji obiecałam sobie, że jeszcze tam pojadę. :))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bym chciał zobaczyć hotel w kształcie żagla w jednym z krajów arabskich. W ogóle chciałbym zobaczyć ten cały przepych i nowoczesną architekturę bliskiego wschodu. Tam jest takie bogactwo, że Niemcy czy USA wymiękają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ja bym chciał zobaczyć hotel w kształcie żagla w jednym z krajów arabskich.

W Dubaju jest ten hotel ;)

Ja chętnie bym wrócił do żeglowania. Opłynąłem Bałtyk a teraz skoczyłbym na głębsze wody. Pacyfik może... :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale na wschodzie i zachodzie Polski czy świata?:)

Ja byłem w tym roku po raz kolejny na Chorwacji i pierwszy i na pewno (mam nadzieje) nie ostatni w Tajlandii... Raj na ziemi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

LA, New York - Dwa najwspanialsze miasta świata ;) Przynajmniej z tych, które do tej pory widziałem. Jak najbardziej chciałbym tam wrócić. Las Vegas już niekoniecznie, klimat fajny ale na 2 dni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta