PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

danello

Skoda Rapid Spaceback – przodująca rozsądność

Rekomendowane odpowiedzi

Skoda Rapid Spaceback to auto dla ludzi kierujących się rozsądkiem. Nie od dziś to wiadomo. Model ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w naszym kraju. Wynik sprzedaży na poziomie prawie 10 tysięcy egzemplarzy mówi sam za siebie. Miałem okazję przetestować Rapida po liftingu. Przekonajmy się czy nadal ten niemiecko-czeski kompakt oferuje dobry stosunek ceny do jakości.

Link do artykułu -> kliknij tutaj.

Zaskakująco dobre wyniki sprzedaży posiada Rapid. Ogólnie Skoda jest przodującą marką jeśli chodzi o ilość sprzedanych samochodów w naszym kraju. Chodzi głównie o cenę, która ma dobrą proporcję do oferowanej jakości. Nasuwa się jednak pytanie. Wolelibyście nowe auto średniej klasy, np za 70 tys. złotych czy kilkuletni, używany w tej samej cenie, ale już o półkę wyżej? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Czytałem" ten artykuł wczoraj i sobie myślę o czym te chłopaki piszą to chyba reklama i nam tego tutaj nie wklei. 

3 cylindrowe 1.0 dla faceta ? 

Odpowiadając na pytanie oczywiście, że wolałbym kilkuletni używany w tej cenie z wyższej półki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Szwagier

Ja również nie jestem fanem takich silników. Nie ma co mówić, to unia nam narzuca takie silniki. A producentom to na rękę, gdyż ile to pojeździ?

I również skierowałbym się ku samochodzie używanym w tym przedziale cenowym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żadna to reklama, serio. Trzeba podejmować się testów także małych silniczków, które pokazujemy w formie ciekawostki. Nie każdy facet chce mieć auto z dużym motorem. Niestety tak jak pisze Marcin, to wina UE, która narzuca niestety takie wymogi. W USA jeżdżą V6-tki i jest OK. Ale kwestia małych pojemności to temat skomplikowany. Przykładowo jeśli w Rapidzie VAG uzyska małą emisję spalin to później w takim Audi RS6 może wrzucić 4-litrową V8-kę. 

Wracając jeszcze do tego 3-cylindrowego motoru w Rapidzie. Nie wiem czy wiecie, ale to właśnie wszelakiego rodzaju Rapidy czy inne Fabie są najszybsze na autostradach. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.0 może nie narzucają, ale ogólnie wszystko w stylu Sownsizingu Unia co prawda podcina skrzydła producentom ale nie ma co tak bardzo na nich zwalać bo nadal można kupić auta z normalniejszymi silnikami. Choć fakt przez te ograniczenia niektóre np z Japońskich aut jak nowy Accord nie jest w tej chwili dostępny w europie. Tylko w USA i Japonii 

Niemcy robią drogę dla VW a potem sami muszą ściemniać takie normy sobie wykręcają. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otóż to. Swoją drogą znowu wynikły problemy ze ściemą w kwestii CO2 w przypadku Audi A6 i A7. Strzelają sobie w kolano. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi