PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Szwagier

Drony

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś z was drona ? Jak tak to jakiego, napiszcie coś o sprzęcie, gdzie co i jak ?  Nadchodzi lato i za mną 3 rok z rzędu chodzi po głowie aby kupić sobie drona z kamerką i może w końcu się złamię. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aj tam od razu budżet, nie chodzi o to chciałem zapytać was czy macie cokolwiek i czy się bawicie, latacie i gdzie, z kamerką bez itd 

Edytowane przez Szwagier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to przepraszam. Kiedyś szukałem i rozglądałem sie za dronem z kamerką, ale doszedłem do wniosku że będzie mi to zbędne. Niby fajna zabawka, ale jak mam skorzystać raz lub dwa razy do roku będąc na urlopie to szkoda mi jednak kasy. A frajda jak zawsze rośnie wraz z cena. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie tak jest z GoPro niby fajna rzecz, ale hmm... Nie mam tendencji do chwalenia się ludziom o swoim życiu. Nie uprawiam też ekstremalnych sportów. Ale no kusi kusi. Może kiedyś :)

Szwagier lubisz fotografować, filmować czy obrabiać filmy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie też nie chodzi o żadne chwalenie się bo to bardziej dla siebie dla zabawy. Zdjęcia na urlopie lubię zrobić ale obrabiać filmy, a kto by to obrabiał ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się już zdecydujesz na posiadanie tej zabawki to nie zapomnij wykupić jakiegoś ubezpieczenia. Wczoraj na spacerku spotkałam drona i się zastanawiałam czy jest wyposażony w kamerkę. Jakbym miała kija przy sobie... po dronie :haha:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak się złamałem i kupiłem drona :P Jak tak pooglądałem sobie filmiki jak śmigają chłopaki to korciło coraz bardziej. Zastanawiałem się nad dwoma modelami Kaideng K70c (Overmax x bee drone7.1) lub Syma x8hg ale tak jeszcze chodził za mną MJX Bugs 3 ale był droższy i trzeba byłoby dokupić kamerę i tak sobie go odpuszczałem. Ale napisałem jeszcze do prowadzącego bloga i kanał na YT dronowicz.pl z prośbą o poradę i zdecydowanie polecił Bugs3, że warto byłoby dopłacić ale powiedział gdzie i jak kupić Bugs 3 w dobrej cenie. Chiński sklep zmienia w nocy na kilka h cenę z 400 na 280 :yahoo:Więc udało się kupić Bugs 3 za 280zł gdzie regularna cena to 400zł w pl sklepach ok 500 i więcej więc deal dobry. Dokupiłem jeszcze do niego kamerkę Eken H9R no i cóż czekam, jak dojdą to się pochwalę i może wstawię jakiś filmik haha,  a w między czasie oglądam filmiki z lotów innych użytkowników 

Trochę egzotycznie i chyba na najwyższym poziomie 

https://www.youtube.com/user/nastycop420

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś czas temu przyszedł zamówiony dron, jeszcze nie miałem okazji polatać tylko kontrolnie sprawdziłem go w domu. Doszła też kamerka. Więc tylko znaleźć czas na naukę latania a potem latanie z filmowaniem. Na dzień dobry wymieniłem też standardową antenkę w kontrolerze (która miała dawać zasięg 300-500m co oczywiście jest ściemą i realny zasięg to może 200m) na antenkę 5 dbi od routera Wi-Fi Teraz te 500 powinienem osiągnąć tylko, bez podglądu na żywo to i tak trochę daleko. Myślę, że do 300m to tak optymalnie bo i tak już ledwo co będzie widać tego drona. Na zdjęciach z kamerą bez nóżek które trzeba dokręcić, widać je na zdjęciu poglądowym. Teraz tylko latać i wyżej niż wzrost przeciętnej dziewczyny z kijem w ręku. 

Poniżej wrzucam kilka fotek robala i osprzętu :

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

MJX-Bugs-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam DJI Phantom 4 PRO. Świetny sprzęt. Dobrze lata a kamera 1 calowa daje dość dobrą jakość. To takie minimum jak ktoś chce drona używać do filmowania. 

Do samego polatania lepiej kupić coś tańszego. Kilku moich znajomych napaliło się na droższe modele ale później się okazało, ze filmy trzeba umieć obrabiać i trzeba mieć duuużo miejsca na dysku. Niektórzy zmienili na tańsze modele typowo do zabawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DJI P 4 Pro to już w ogóle inny poziom. I Już chyba nie minimum tylko wysoki poziomu do filmowania z lotu ptaka. Wiadomo może nie do produkcji filmowych ale do takiego normalnego filmowania również komercyjnego. Do zabawy to dron do 1000 spokojnie wystarczy. Ja obecnie mam jeszcze MJX Bugs B2W 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej! 

Podpinam się pod temat, bo w sumie bliski jest temu co szukam. Chciałem się podpytać, czy możecie może polecić jakiś fajny samolot typu RC? 

Znalazłem coś takiego https://www.ef3m.pl/pl/p/Sky-King-motoszybowiec-rc-gotowy-do-lotu-z-kamera/2249 , bo też zależało mi na tym, aby miał kamerę - a takich zbyt dużo ofert nie widziałem. 

Myślę, że jest spoko, ale brakuje mi opinii kogoś kto się na zna.

Latał ktoś z Was na czymś takim? Albo ma jakieś fajne info w tym temacie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi