PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Bardzo trudny temat moim zdaniem liczę na wasze opinie :)
Mój kuzyn pojechał do ośrodka na terapie na leczenie alkoholizmu hipnozą i mam takie pytanie: Co myślicie o takiej terapii? Bardzo chciałbym żeby mu pomogli bo jest naprawdę dobry chłopak tylko się zagubił. Dla osób bardziej zainteresowanych - jest to terapia hipnozą. Ja uważam, że każda terapia jest dobra, jeśli jest skuteczna i jestem z niego dumny, że podjął decyzję o leczeniu tak szybko bez żadnego namysłu. Trzymam kciuki za niego i w to, że będzie trzeźwy :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie słyszałem o takiej terapii. Oby przyniosła pozytywne efekty. Daj znać jak poszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście uważam, że alkoholizm najczęściej to objaw innych problemów np. nie radzenie sobie z problemami życia codziennego: praca, rodzina, jakieś choroby itd. Taka terapia zapewne zniechęci do samego picia. Pozostaje pytanie co będzie z tym, co doprowadziło do alkoholizmu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam fakt, ze sie podjal to znaczy, ze zdaje sobie sprawe ze swojej choroby i chce sie wyleczyc, a to bardzo duzo. Nawet jesli ta metoda nie pomoze to z takim podejsciem jestem pewna, ze sprobuje czegos innego. Wiekszosc alkoholikow nie przyznaje sie do swojej choroby nawet przed samymi soba. Wydaje im sie, ze moga przestac pic kiedy tylko zechca, a potem jest juz za pozno. Swiadomosc o chorobie to cwiartka (jakkolwiek w przypadku tej choroby to brzmi ?) sukcesu, kolejna cwiartka to chec leczenia. Potem pozostaje wytrwalosc w leczeniu i co najtrudniejsze - pozostanie trzezwym do konca. 

Mowie tylko z wlasnych doswiadczen, poniewaz moj tata jest alkoholikiem, ale specjalistka nie jestem, wiec moge sie mylic. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Motywacja do leczenia jest kluczowa ale w hipnoterapii równie ważne są cechy charakteru, które wzmacniają podatność na hipnozę. Prawdopodobnie zostanie poddany technikom awersyjnym, żeby mu obrzydzić alkohol :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi