PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Keliwa women

darowizna dla jednego dziecka z pominięciem innych

Rekomendowane odpowiedzi

Albo pozbywając się bratowej :mlotek:tak, żeby nikt nie wiedział. Ale masz motyw więc byłabyś z siostrą główna podejrzaną%-).

A tak na serio, to daj sobie spokój, i żyj po swojemu, do momentu śmierci rodziców i wystąp o zachówek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

@ojapitole może czegoś nie doczytałem... ale ojciec przepisał teraz czy wtestamencie tego brata zawarl(bo ja zrozumiałem że teraz przekazał)? Bo jak w testamencie, to keliwie śmiało się zachowek będzie należał. A jeśli przepisał teraz to musi sprawdzić u prawnika do ilu lat po darowiznie i czy w ogóle zachowek sie aplikuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale mi chodziło o zachowek z innego majątku rodziców np. dom, a nie z majątku firmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ojapitole @Krovitz firma jest teraz cala przepisana i caly majatek rodziców rodzice zastrzegli sobie prawo do korzystania z czesci domu. Jest darowizna z ustaleniem mieszaniowym. majatek w closci ziemie, dom, dzialki, do tego firma wszytko w wartosci 4,500000złotóweczek... warto bylo dla kogos zdzierac łokcie... i bylo tak jak posalam 10 lat wyciagniete z zyciorysu... a rodzice dalej kreca i mącą. Dalej mowili ze on ma nas splacic dopoki siostra nie powoedizala ze maja jej akt notarialny pokazac i poszla z tym do notariusza.... Sama Notariusz zrobiła wielkie oczy i była mkcno zdziwiona, że tak nas wyru**ali. Zachowku tez mozemy nie otrzymac. ... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Keliwa women napisał:

@ojapitole @Krovitz firma jest teraz cala przepisana i caly majatek rodziców rodzice zastrzegli sobie prawo do korzystania z czesci domu. Jest darowizna z ustaleniem mieszaniowym. majatek w closci ziemie, dom, dzialki, do tego firma wszytko w wartosci 4,500000złotóweczek... warto bylo dla kogos zdzierac łokcie... i bylo tak jak posalam 10 lat wyciagniete z zyciorysu... a rodzice dalej kreca i mącą. Dalej mowili ze on ma nas splacic dopoki siostra nie powoedizala ze maja jej akt notarialny pokazac i poszla z tym do notariusza.... Sama Notariusz zrobiła wielkie oczy i była mkcno zdziwiona, że tak nas wyru**ali. Zachowku tez mozemy nie otrzymac. ...  tu nie chodziło o pare groszy... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko mi uwierzyć, że żyjąc w poprawnych stosunkach z rodzicami, tak by was potraktowali...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie musisz wierzyć... ostatnio pojechali do siostry i ojciec jej pytał czy mu prace tam u siebie jakaś załatwi. W jej okolicach. Jakis rok temu robilam z nimi łazienek remont sobie robili. Brat nawet nie rozmawia z rodzicami. Rzekomo tatus się wystraszył jego szantażu, ze to zostawi i to pad ie ze az mu wszystko przepisał... nie wiem nie mam zlych stosunków tzn do tej pory. Brat nawet rodzicow na slub nie ccial zaprosic jak brali. Ty mnie  nie pytaj bo mi też naprawe ciezko w to uwierzyc ja tego pojac nie mogę... Przyjeżdżają na obiadki chodzimismy odwiedzinki coraz częstsze... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja Cię na serio nie rozumiem. Między wami wszystko ok, z rodzicami się spotykacie (ty i siostra), a żadna z was jeszcze tej sprawy nie wyjasnila?

A jeśli rodzice zostali oszukani przez syna, to tym bardziej powinni starać się sądownie odzyskać firmę od syna (nie wiem czy to jest możliwe) ale spróbowałbym zrobić wszystko aby to wyprostować.

A skoro rodzice ściemniają to chyba nie chciałbym się z nimi spotykać na kawkę czy herbatkę, bo czułbym się wyjątkowo źle w ich towarzystwie.

Żyłbym dalej ale nie chciałbym mieć z nimi nic wspolnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi