PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

danello

Żeglarstwo – sport na każdą kieszeń

Rekomendowane odpowiedzi

Każdego lata podczas, pobytu nad morzem lub jeziorem, tęsknie spoglądasz w stronę sunących po wodzie białych żagli? Marzysz o tym, żeby spędzić wakacje na wodzie, ale uważasz, że żeglarstwo nie jest sportem dla ciebie? Z pewnością ucieszy cię więc fakt, że tak naprawdę… mylisz się. Żeglarstwo jest bowiem sportem dla każdego z nas – niezależnie od wieku, płci czy zasobności portfela. Czas więc rozprawić się z wciąż panującymi mitami na temat tego fascynującego sportu.

Link do artykułu -> kliknij tutaj

Ktoś z Was pływał już? Jest tu ktoś z patentem? Chętnie poznam wrażenia oraz wskazówki dla amatorów. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pływałem trochę w czasach szkoły średniej później już mniej a dziś to na prawdę okazjonalnie, ale mam zamiar w tym roku choć jeden dzień spędzić na żaglach. Ale nie były to jakieś duże żaglówki czy tym bardziej jachty tylko małe i średnie skorupki typu Kormoran, Venus czy podobne. Patentu nie mam, jeden mój kolega ma, drugi nie a ten regularnie pływa co roku. Ale na łajby do 7,5m patentu nie trzeba. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pływałam nigdy żaglówką ale lubiłam przed zachodem słońca na kładce nad jeziorem schowanym w gęstym warmińskim lesie oglądać je... takie malutkie z daleka, jedna za drugą powolutku sunęły gęsiego z lewej na prawą... aż ostatnia znikała zasłonięta lasem a słońce zaszło na dobre. Te kolory... róż i fiolet dobrze wpływają na ducha, uszczęśliwiają umysł... Potem powoli gwiazdy obsypywały niebo, znajomi już dobrze wcięci wskakiwali na golasa do jeziora... A mnie szturchali i pytali czy żyję. Tyle wiem o żaglówkach :haha: Może kiedyś... skoro twierdzisz, że można tanio ;) Choć ciężko mi w to uwierzyć to jestem ciekawa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi