PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

jkasiek

Problemy z partnerka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Czy uwazacie ze to normalne ze partnerka obraza swoja 2 polowke piszac wiadomosci na komunikatorze do swoich znajomych? Dodam ze bylismy wtedy pokloceni . Jak powiedziala musiala sie komus pozalic , tylko ze to trwalo conajmniej pol roku I obydwie sobie uzywaly po mnie ile sie da wlacznie z wyzywaniem I przeklinaniem. Pozatym te informacje zostaly po pewnym czasie upublicznione, prawdopodobnie przez jej znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie jest to normalne. W związku musisz wymagać szacunku - to najważniejsza rzecz, jakiej mężczyźni potrzebują.

Szacunek dla nas mężczyzn jest najważniejszy.

Powiedz swojej kobiecie, że nie podoba Ci się taka sytuacja w której ona żali się komuś na komunikatorze i Cię obraża.

Zadaj jej pytanie, czy dobrze by się czuła gdybyś to ty pisał do swoich kolegów i ją obrażał.

Jeżeli macie jakiś konflikt, wymagaj od kobiety i od siebie że szybko go razem rozwiążecie! Nie ma żadnych pośredników - kłótnia dotyczy tylko was i wy ją rozwiązujecie.

Jeżeli pozwolisz kobiecie na takie rzeczy, to ona się tego nauczy i będzie w późniejszej fazie związku robić gorsze rzeczy.

Jeżeli ona obraża Cię wśród znajomych i używa przekleństw, to bardzo prawdopodobne że podczas małżeństwa będzie jeszcze gorzej. Poważnie zastanów się nad tą sytuacją i wyciągnij z niej wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Innymi słowy jesteś na prostej drodze by być pantoflarzem. Szacunek sobie zdobędziesz, kiedy rozmowa nie pomoże, rzucając. Ale wtedy jeśli będzie chciała wrócić to na zupełnie nowych warunkach. Ale znając stan dzisiejszej młodzieży, śmiem wątpić czy miałbyś odwagę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest to normalne, jest to jednak pospolite w polskich rodzinach.

Kobieta jest emocjonalna, jeżeli do tego źle wychowana, z domu gdzie był alkohol, kłótnie i wyzwiska, gdzie rodzice nie okazywali sobie miłości, to dla takiej osoby, honor czy szacunek kryje się jedynie pod słowem duma. Nie licz że się zmieni. Osoba taka, jest pozbawiona empatii, to rozwija się w wieku wczesnego dzieciństwa (przednie płaty mózgowe) u dzieci z rodzin patologicznych następuje zaburzenie rozwoju tych płatów i takiej osoby nie zmienisz, możesz tresować jednak  zawsze będzie miała problem z empatia i zrozumieniem że robi źle. Poznaj jej rodziców, zobacz jaka atmosfera jest w jej domu, czy jest to kochającą się rodzina?.. nie daleko poda jabłko od jabłoni.

Zawsze jasno określaj granice, czego nie będziesz tolerował i ze chcesz usłyszeć słowo "Przepraszam" z jej ust i że nie będzie tak więcej robić.

Powodzenia!

Edytowane przez Dr House

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Dr House napisał:

Nie jest to normalne, jest to jednak pospolite w polskich rodzinach.

Nie porównuj swojej rodziny do reszty polskich rodzin.

Odpowiadając na pytanie autora:

Nie, to nie jest normalne i szczerze dziwi mnie, że tyle z tym wytrzymałeś. Ona traktuje Cię jak zwykłe popychadło, a Ty dajesz jej na to przyzwolenie. Ja już dawno zakończyłabym ten związek, gdyż w późniejszym etapie może stawać się on jeszcze bardziej toksyczny.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szara idź do marketu stań w kolejce i popatrz jak wygląda koszyk przeciętnego Polaka?

Dziś sobota i 1 Pan 4 żubry + whisky, Kolejny 6 piw butelkowych, kolejny worek ziemniaków 4 tyskie i lizak dla córeczki co była z nim.

Fajnie bo kolejka szybko idzie. Oczywiście nie jest to 100% ale widok bardzo pospolity a jakoś nie widzę tego tak często w innych krajach jak w Polsce.

Ponad 15% Polaków nadużywa alkoholu, 30% kobiet  w ciąży spożywa alkohol. O tym co dzieje się na drogach nie trzeba chyba pisać?

Ilu waszych kolegów z podwórka miało ojca alkoholika? Nie pisałem tego by pisać o alkoholizmie tylko jaki ma to wpływ na człowieka gdy wywodzi się z takiej rodziny.  

Kobieta najczęściej ma taki stosunek do swojego partnera jak ma do swojego ojca i wystarczy lepiej poznać rodzinę dziewczyny - żony by zrozumieć czemu ma takie a nie inne zachowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To Ty chyba za granicą raczej nie bywasz.

Dla przykładu ja mieszkam od ponad lat dziesięciu poza granicami naszego pięknego kraju i, nie uwierzysz, lokalni mieszkańcy mają praktycznie takie same zakupy, jak te o których wspomniałeś. Szok i niedowierzanie. Ale oczywiście, łatwiej jest napisać, że takie rzeczy tylko w Polsce.

Niektórzy chyba w ramach hobby zajmują się szkalowaniem własnego kraju, coraz więcej tej zarazy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybacz Szara, ale nigdy nie użyłem takiego stwierdzenia "że takie rzeczy tylko w Polsce" Reagujesz jak typowa kobieta czyli emocjonalnie, gdybyś przeczytała ze zrozumieniem pierwszą moją wypowiedź i nie fiksowała się tylko na pierwszym jej zdaniu, to coś może byś zrozumiała.

Za granicą mieszkam od 25 lat ze twoje 10 nie robi na mnie wrażenia i nie taki jest temat tej dyskusji ze jeżeli masz swoje przemyślenia i argumenty odnośnie tematu autora to zaproponuj mu coś konstruktywnego ;) Nie mam zamiaru licytować się z kimś kto nie rozumie sensu mojej wypowiedzi,

I schodzić do jego poziomu.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Jest to jednak pospolite w polskich rodzinach". No chyba teraz nie zaczniesz mi wmawiać, że w tym zdaniu miałeś na myśli również rodziny z innych krajów XD

Wszędzie, na całym świecie zdarzają się patologiczne zachowania, to też moim zdaniem uwypuklenie, że coś jest pospolite w polskich rodzinach jest zwyczajnie nie na miejscu.

Edytowane przez Szara

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pospolite = «często się zdarzający, spotykany lub powszechnie znany» Mniej emocji, więcej faktów. Skoro stawiasz zarzuty, niechże one będą merytoryczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.06.2018 o 08:58, jkasiek napisał:

partnerka obraza swoja 2 polowke piszac wiadomosci na komunikatorze do swoich znajomych

Nieładnie, nieelegancko i nielojalnie.

musiala sie komus pozalic

To akurat jest normalne. Też to robisz tylko pisząc do obcych ludzi.

uzywaly po mnie ile sie da wlacznie z wyzywaniem I przeklinaniem

:rolleyes:

Pozatym te informacje zostaly po pewnym czasie upublicznione

Chyba masz wroga, nie sprzymierzeńca w swojej partnerce. Nie piszesz czym jej podpadłeś ale jej zachowanie jest skierowane przeciwko Tobie.

:offtopic:Fakt, usuwanie komentarzy wprowadza zamęt. Treści, choć zaczepne, nie zawierały wulgaryzmów. Dla postronnej osoby wygląda to tak.

14 godzin temu, Szara napisał:

Nie porównuj swojej rodziny do reszty polskich rodzin.

Szara zaczęła z wycieczką.

13 godzin temu, Szara napisał:

To Ty chyba za granicą raczej nie bywasz.

Dla przykładu ja (bla bla bla)

Niektórzy chyba w ramach hobby zajmują się szkalowaniem własnego kraju, coraz więcej tej zarazy.

Znowu odpowiedź w podobnym tonie.

12 godzin temu, Dr House napisał:

Reagujesz jak typowa kobieta czyli emocjonalnie (...)

bla bla bla

Nie mam zamiaru licytować się z kimś kto nie rozumie sensu mojej wypowiedzi,

I schodzić do jego poziomu.

No i Szara doczekała się odpowiedzi w tym samym tonie wycieczkowym. Okazuje się, że kolega Dr House jest również emocjonalny. Nie zachował fasonu do końca. Nie wytrzymał. A więc 2:1

12 godzin temu, Dr House napisał:

gdybyś przeczytała ze zrozumieniem pierwszą moją wypowiedź i nie fiksowała się tylko na pierwszym jej zdaniu, to coś może byś zrozumiała.

Teraz mamy remis.

To natomiast jest dość powszechny problem, który nie omija samego Dr House. Odniosłam podobne wrażenie, gdy zasadzał mi minusy na innym temacie, bo... nie zrozumiał, bo wychwycił słowa klucze, których nieraz przekornie używam (coś jak dżem na szynce... że co?), bo nie był do końca w temacie, który opisałam. Natomiast w tym konkretnym temacie przyznałabym mu rację... aczkolwiek wycieczka o typowej emocjonalnej kobiecie brzmi obelżywie a ja osobiście uważam, że kobieca emocjonalność jest zaletą a nie przywarą. Ale nie mylmy emocjonalności z urazami narcystycznymi!!! :offtopic:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za definicję słowa pospolity, ale sądzę, że jest tu zbędna, gdyż moje komentarze orbitowały wokół zwrotu "w polskich rodzinach" i głownie na tym się skupiałam.

Tak czy siak sądzę, że nie ma sensu prowadzić dalszej dyskusji, gdyż każdy będzie stał przy swoim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich,

UsteczkadoOczu mylisz emocjonalnosc z wrazliwoscia, emocjonalnosc nie jest zaleta.

Na stronie jest (X) uspionych profili zalozonych tylko w jednym celu.

Jezeli ktos prosi o skasowanie jego kona bo zabraklo mu argumentow a nastepnie prowadzi wojny podjazdowe z x profili.

To niech sie nie dziwi ze jego posty beda kasowane i zmiana ip niewiele da.

Podobnie z wypowiedziami nie na temat, atakami za poglady itp.

Na dniach wprowadzimy na forum 3-4 nowe zasady, by uciac wszelki wojenki Polsko-Polskie.

Cel jest jeden, na forum ma byc przyjazna atmosfera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.