PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Jak widać w tytule chodzi mi o męski zarost. Mianowicie jak to jest z jego "początkami". Mam 18 lat i pragnąłbym zapuścić prawdziwą brodę, jednak jedyne włoski jakie mi na twarzy rosną to te delikatne, krótkie i przerzedzone igiełki. Jest jakiś sposób aby pobudzić zarost do "prawidłowego" rozwoju? Czy jednak należy czekać na "swój czas", sprawa genów itp. Liczę na szczere i pomocne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W mojej ocenie 18 latek z brodą to by wyglądał nieco komicznie. Poza tym skoro nie możesz jej jeszcze zapuścić to po co kombinować ? Musiałbyś się chyba wesprzeć hormonami a to raczej bez sensu. Może być tak, że nigdy nie będziesz mógł zapuścić prawdziwej brody. Ja mimo 38l gęstych czarnych włosów brodę miałbym jak pęczki kopru. Moi koledzy chodzą prawie wszyscy ogoleniu a i większość z nich nie mogła by pewnie zapuścić brody bo ma sytuację podobną do mojej więc to dość częste jak widać. 

Poza tym co Ci tak na tym zależy jesteś taki brzydki, że chcesz twarz chować ? Bo ta moda to się głównie brzydalom przysłużyła. Ja wiem, że również atrakcyjni faceci zapuszczają brody ale jak nie mogą to zawsze pozostaje im ładna buzia. A brzydal ma lipę 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Częste golenie pomaga wizualnie - dzięki goleniu, odrastające włoski będą twardsze, grubsze i ciemniejsze, jednak nie przy zapuszczaniu brody.

Za wystąpienie owłosienia na twarzy w okresie dojrzewania odpowiada testosteron. 
Jest to więc czynnik genetyczny.
Są jednak zabiegi żywieniowe i kosmetyczne, które w jakimś stopniu mogą wpłynąć na zwiększenie zarostu.
Spożycia magnezu, cynku oraz witaminy D3 - usprawnia syntezę testosteronu w organizmie i zwiększa jego stężenie, co może przełożyć się również na wzrost owłosienia na ciele.

Zabiegi te, wymagają dłuższego czasu stosowania, by efekt były zauważalny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W wieku 18 lat goliłem się co 2 tygodnie. Papierek, który określa cię dumnie jako "pełnoletni" o niczym nie świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.06.2018 o 12:33, Bunned napisał:

Witam wszystkich. 

Jak widać w tytule chodzi mi o męski zarost. Mianowicie jak to jest z jego "początkami". Mam 18 lat i pragnąłbym zapuścić prawdziwą brodę, jednak jedyne włoski jakie mi na twarzy rosną to te delikatne, krótkie i przerzedzone igiełki. Jest jakiś sposób aby pobudzić zarost do "prawidłowego" rozwoju? Czy jednak należy czekać na "swój czas", sprawa genów itp. Liczę na szczere i pomocne odpowiedzi.

W tym wieku to rzeczywiście chyba po prostu najlepiej czekać ; ) Fakt, częste golenie wzmacnia wizualny efekt, ale gęstość brody zależy od genetyki, więc popatrz jak to wygląda u ojca. Fajnie z nim w ogóle o tym pogadać. Możesz przecież pożyczać jego trymer lub poprosić, żebyście wybrali razem coś fajnego. Tak samo z kosmetykami do brody. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza si, ale też nie warto czekać w nieskończoność tylko dosyć często golić zarost- oczywiście to indywidualna kwestia, ale ja im częściej goliłem tym później odrastał szybciej oraz był twardzzy, bardziej męski, aczkolwiek wymaga to trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi