PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Szara

Skutki uboczne rzucania palenia

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się.

Po tylu latach bezsensownego trucia się w końcu wyrzuciłam ten nałóg z mojego życia.

Jednak pojawiły się schody i nie chodzi mi tu o zły stan psychiczny, rozdrażnienie, wahania nastroju i inne typowe skutki odstawienia nikotyny, gdyż tych prawie wcale nie odczuwałam, a sama chęć sięgnięcia po papierosa, nawet przy piwie, już dawno poszła w las.

Pogorszył mi się stan fizyczny. Nie mówię tu o takich typowych objawach jak silny kaszel, czy ból w klatce piersiowej - na takie przeszkody byłam mocno przygotowana. Mowa tutaj o bólach mięśni, stawów, żył. Generalnie tragedia. Nie mam czasem siły podrapać się po nosie, gdyż moje ręce są ociężałe. W zasadzie czuje się jakbym miała permanentne zakwasy połączone z dziwnym "bólem" w żyłach.

Oczywiście w najbliższym czasie umówię się na wizytę u lekarza, ale z czystej ciekawości chciałam zapytać czy ktoś może miał podobne objawy odstawienia nikotyny?

Pozdrawiam,

Szara.

PS. Paliłam lat 12-13.

(może ma to jakieś znaczenie)

Edytowane przez Szara

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O takich skutkach ubocznych nie słyszałem, bo przyznam, że nigdy nie paliłem nałogowo. Czasem na imprezach, ale kumpel rzucał i wiem, że to nie takie proste. ale po rzuceniu palenia u niego skutkiem ubocznym była lepsza erekcja ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jarałem jak smok lat z 15, teraz już nie pale około sześciu lat i poza pierwszymi miesiącami kondycja fizyczna jest zdecydowanie lepsza, nie wspominając już o samopoczuciu.  Z takimi objawami to tylko do lekarza, bo nie są to typowe objawy odstawienia nikotyny, nie napisałaś ile czasu jeż nie palisz. Bo pierwsze dni mogą być tragiczne w odczuciu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda mi to na zespół odstawienia. Długo już masz te objawy, o których piszesz?

Niemniej jednak wizyta u lekarza jest najlepszym rozwiązaniem. Każdy może mieć przypuszczenia, ale Twoje objawy mogą nie mieć nic wspólnego z rzuceniem palenia.

Pozdrawiam, gratuluję rzucenia nałogu :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi