PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

VonM

Czy to fałszywy przyjaciel?

Rekomendowane odpowiedzi

W newralgicznym momencie mojego życia, wpadłem pod wpływy znajomego. Dużo mi doradzał i zazwyczaj bardzo mądrze. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że zaczyna mną manipulować. Kilka miesięcy temu usłyszałem od niego następujący tekst: Powiedziałem coś tylko tobie i ta informacja do mnie wróciła. Kiedy zapytałem o co chodzi, nie chciał mi powiedzieć ani tego, czego owa informacja miała dotyczyć ani od kogo miał ją usłyszeć. Dzisiaj, od naszego wspólnego znajomego dowiaduje się, że znów zarzucone mi jest plotkowanie - i o dziwo zbiega się to w czasie po raz kolejny z faktem, kiedy zbliżam się (nie fizycznie oczywiście) do kobiety z naszego wspólnego środowiska. Zawsze w takiej sytuacji, z jego strony kierowane są podejrzenia, że to sprawka jego byłej, która w ten sposób usiłuje wyciągnąć ode mnie informacje na jego temat. A zarazem twierdzi, że ja zbyt bardzo przejmuję się opiniami innych. Co sądzicie na ten temat? 

Edytowane przez VonM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przyjaźni jak w małżeństwie, najważniejsze jest zaufanie. Tutaj jesteś wciągany w jakieś gierki, między kolegą a jego byłą. Ja stawiałbym sprawę jasno. Albo przestajesz mnie wciągać w wasze sprawy, albo to koniec naszej znajomości.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega ma mocno stereotypowe podejście do kobiet, a jego była to zdeklarowana feministka. Z jaką bym kobietą nie rozmawiał, ten od razu, że pewnie jest podstawiona przez jego byłą i że ma za zadanie wyciągnąć ode mnie jakieś informacje na jego temat.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi