PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

VonM

Czy to fałszywy przyjaciel?

Rekomendowane odpowiedzi

W newralgicznym momencie mojego życia, wpadłem pod wpływy znajomego. Dużo mi doradzał i zazwyczaj bardzo mądrze. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że zaczyna mną manipulować. Kilka miesięcy temu usłyszałem od niego następujący tekst: Powiedziałem coś tylko tobie i ta informacja do mnie wróciła. Kiedy zapytałem o co chodzi, nie chciał mi powiedzieć ani tego, czego owa informacja miała dotyczyć ani od kogo miał ją usłyszeć. Dzisiaj, od naszego wspólnego znajomego dowiaduje się, że znów zarzucone mi jest plotkowanie - i o dziwo zbiega się to w czasie po raz kolejny z faktem, kiedy zbliżam się (nie fizycznie oczywiście) do kobiety z naszego wspólnego środowiska. Zawsze w takiej sytuacji, z jego strony kierowane są podejrzenia, że to sprawka jego byłej, która w ten sposób usiłuje wyciągnąć ode mnie informacje na jego temat. A zarazem twierdzi, że ja zbyt bardzo przejmuję się opiniami innych. Co sądzicie na ten temat? 

Edytowane przez VonM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyjaźni jak w małżeństwie, najważniejsze jest zaufanie. Tutaj jesteś wciągany w jakieś gierki, między kolegą a jego byłą. Ja stawiałbym sprawę jasno. Albo przestajesz mnie wciągać w wasze sprawy, albo to koniec naszej znajomości.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma mocno stereotypowe podejście do kobiet, a jego była to zdeklarowana feministka. Z jaką bym kobietą nie rozmawiał, ten od razu, że pewnie jest podstawiona przez jego byłą i że ma za zadanie wyciągnąć ode mnie jakieś informacje na jego temat.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się