PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Korneliusz

Ból ud podczas ćwiczenia mięśni brzucha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od ponad miesiąca ćwiczę regularnie mięśnie brzucha. Wcześniej robiłem to dość sporadycznie. Trening robię w domu, poza siłownią ok 5 razy w tygodniu. Od jakiegoś czasu starałem się robić więcej serii, ale ból ud uniemożliwia mi wykonywanie ćwiczeń pokroju rusian twist. Czytałem trochę na ten temat, poprawiłem technikę, ale to nie poskutkowało. Mam wrażenie, że po pierwszej serii, każda następna zaczyna się skurczami w udach, co ostatecznie kończy moje próby. Inne ćwiczenia takie jak plank przychodzą mi z łatwością. Czasami odnoszę wrażenie jakby moja dolna część ciała była cięższa od górnej i przez to miał problem z utrzymaniem nóg. Spodziewam się, że to słaby brzuch, ale jak go poprawić, skoro po miesiącu widzę niewielką poprawę. Kiedyś przez 4 lata trenowałem bieg przez płotki, nie wiem czy to może mieć na to jakiś wpływ. Na siłownię chodzę od 6mies i zrobiłem duży postęp głównie klatki piersiowej, barków, pleców i rąk. Chciałbym się dowiedzieć, czy wykonuję złe ćwiczenia, czy może problem tkwi gdzieś indziej. Oczywiście chciałbym to naprawić i móc wykonywać np rusian twist.

Trenuję wraz z  TheN i tym zestawem:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi