PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

showman

Telefon na abonament czy kartę?

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie sieci komórkowe mają sporą ilość ofert i tak na prawdę nie wiem co się bardziej opłaca, mieć telefon na abonament czy kartę? Jak to u Was wygląda? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy od Ciebie, ja mam na kartę. Ktoś powie, że trzeba doładowywać, ale ja mam doładowanie cykliczne i bank mi sam doładowuje. Teraz są pakiety w sieciach na całe 30 dni jak wykupisz to dzwonisz bez limitu i nie musisz się martwić, że nie masz kasy na koncie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie to właściwie nie ma większego znaczenia, abonament jak i karta na miesiąc dają właściwie to samo. Przy abonamencie możesz wziąć telefon na raty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, no posprawdzałem w Komórkomacie i faktycznie różnica żadna. A nawet na kartę wychodzi taniej niż abonament. A jeśli chodzi o telefony to lepiej opłacają się raty u operatora czy np. przez bank? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie to na raty w banku. Ale tak na prawdę musisz sobie przeliczyć sumę całej kwoty jaką bedziesz musiał zapłacić za sprzęt. No i rata za telefon jest wliczona w abonament i podobno jak nawet zapłacisz szybciej to abonament nie będzie mniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No policzyłem tak jak piszesz i okazuje się, że modele flagowe są droższe. Czyli chyba się nie opłaca. Zobaczę jeszcze w jakimś markecie te modele co sobie upatrzyłam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W markecie masz różne przeceny sprzętu. Warto śledzić regularnie. Na xKOM masz Xioami w dobrych cenach. A co do samej sieci to w takim wypadku na kartę możesz mieć z doładowaniami i pakiertami noLimit do wszystkich i bez umowy. Ale najlepiej posprawdzać i porównać gdzie się opłaca. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No korzystam z Komórkomatu, ale mam wrażenie że jeśli chodzi o sieci komórkowe to oferty mają bardzo podobne. I mimo to nie ma co sie tym sugerować a raczej jakością świadczonych usług. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie na kartę! Obecnie płacę abonament ok. 50 zeta i mam tylko 2 gb transferu. Na kartę miałbym 10 gb i płaciłbym o połowę mniej.

Abonamentem wiążesz się na dłuższy okres czasu. Z karty możesz zawsze zrezygnować lub przejść gdzie indziej.

Abonamentem sieci komórkowe wiążą klienta ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No własnie tak jest z tymi sieciami. W każdej co innego. Ale może kolega ma starą umowę jeszcze i dlatego ma tak mało neta. Teraz nawet jak się porównuje to minimu 5 gb jest w abonamencie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem abonament może być bardziej opłacalny, choćby ze względu na bonusy, które mogą być dołączone. No i jeśli ktoś naprawdę dużo dzwoni/korzysta z internetu/smsuje to wtedy abonament jest korzystniejszy. Sam mam teraz umowę w Play, z przydatnych dodatków jest choćby Netflix za darmo. A co do kosztów - wiekszosci sieci oferty sa prawie identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi