PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Czy kobiety nadają się do wojska ?  

13 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy kobiety nadają się do wojska ?

• Tak
      8
    • Nie
      4
    • Jest mi to obojętne
      1

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, chopper napisał:

ja jeszcze nigdy się nie spotkałam z jakimkolwiek brakiem życzliwości w militariach, obsługę mają na prawdę na najwyższym poziomie

ja tako samo, ostatnio szukałam koszulki i poprosiłam sprzedawcę żeby poszukał mi rozmiar i kilka razy wychodził na magazyn i nie marudził ani nic czyli poszanowanie do klienta na 100%

Ok, dobrze wiedziec, będę uważać na niego :D a swoją drogą byliscie moze w Poznaniu w sklepie stacjonarnym? Dobrze jest wyposażony ?/

każdy ich sklep jest bardzo dobrze wyposażony, nie ma do czego się przyczepić :P

tak zmieniając temat, co myslicie co zestawie contigo+buff? Może się sprawdzić jako prezent pod chionkę? Bo akurat na militariach jet fajna oferta na nie :D

jeżeli ktoś używa kubka termicznego to super pomysł na zimne dni no i buff, szkoda tylko że nie jest merino

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 25.11.2017 o 23:03, Jinx napisał:

eżeli ktoś używa kubka termicznego to super pomysł na zimne dni no i buff, szkoda tylko że nie jest merino

W sumie gdyby był merino to zestaw kosztowałby 2x więcej :D ale i tak fajnie, że militaria w tym roku taki zestaw prezentowy mają w swojej ofercie :D

Dnia 25.11.2017 o 23:03, Jinx napisał:

każdy ich sklep jest bardzo dobrze wyposażony, nie ma do czego się przyczepić :P

W ogóle wiecie, że jutro- 5 grudnia jest dzień darmowej dostawy ? :D Kto robi jutro zakupy ? :D

A tak zmieniając troszkę temat , to szukam prezentu dla wujka, najbardziej skłaniałabym się ku jakimś lornetkom albo latarkom, tylko coś porządniejszego a nie jakieś buble. Możecie coś polecić??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 4.12.2017 o 22:43, chopper napisał:

W sumie gdyby był merino to zestaw kosztowałby 2x więcej :D ale i tak fajnie, że militaria w tym roku taki zestaw prezentowy mają w swojej ofercie :D

Ja wolę sam takie zestawy kompletować. Chociaż produkty oczywiście bardzo spoko, nie obraziłbym się gdybym coś takiego dostał ;)

W ogóle wiecie, że jutro- 5 grudnia jest dzień darmowej dostawy ? :D Kto robi jutro zakupy ? :D

teraz to bez znaczenia dla mnie są takie dni jak w militariach na co dzień dostawa 5 zł kosztuje :P

A tak zmieniając troszkę temat , to szukam prezentu dla wujka, najbardziej skłaniałabym się ku jakimś lornetkom albo latarkom, tylko coś porządniejszego a nie jakieś buble. Możecie coś polecić??

a ile chcesz wydać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 17.12.2017 o 22:25, wicher30 napisał:

a jakiego rodzaju lornetkę powiększająca, do obserwowania w nocy czy przyrody ?

Ja wolę sam takie zestawy kompletować. Chociaż produkty oczywiście bardzo spoko, nie obraziłbym się gdybym coś takiego dostał ;)

gdybyś skompletował taki zestaw sam to nie wiem czy byś coś zaoszczędził jak sam kubek kosztuje 150 zł

teraz to bez znaczenia dla mnie są takie dni jak w militariach na co dzień dostawa 5 zł kosztuje :P

a jak jeszcze dzisiaj zamówimy do 19 to nasza paczka zdąży przyjść przed świętami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 25.11.2017 o 00:12, chopper napisał:

tak zmieniając temat, co myslicie co zestawie contigo+buff? Może się sprawdzić jako prezent pod chionkę? Bo akurat na militariach jet fajna oferta na nie :D

Na pewno sprawdzi się jako prezent świąteczny. Zdecydowałaś się na niego?

Ok, dobrze wiedziec, będę uważać na niego :D a swoją drogą byliscie moze w Poznaniu w sklepie stacjonarnym? Dobrze jest wyposażony ?/

Pewnie jest tak samo wyposażony jak i każdy inny militariów w Polsce. nie zabraknie w nim niczego, o to siie nie musisz obawaiać. A jak czegos nie bedzie to szybko ci to zamówią

ja jeszcze nigdy się nie spotkałam z jakimkolwiek brakiem życzliwości w militariach, obsługę mają na prawdę na najwyższym poziomie

Po tym poznaje się dobry sklep. Dużo prezentów na święta tam kupiłem. Np. kurtkę m65 brandita, kalendarz, gaz, noże kuchenne victorinoxa :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 23.12.2017 o 19:13, BlackMass napisał:

Na pewno sprawdzi się jako prezent świąteczny. Zdecydowałaś się na niego?

tak, zdecydowałam się kupić go dla siostry :D Była zachwycona, szczególnie ze jej poprzednie kubki termiczne to była jedna wielka pomyłka. Teraz ma porządny i mam nadzieję, że długo jej posłuży. No i z buffa też była zadowolona bo już od dłuższego czasu jej się marzył :P

Pewnie jest tak samo wyposażony jak i każdy inny militariów w Polsce. nie zabraknie w nim niczego, o to siie nie musisz obawaiać. A jak czegos nie bedzie to szybko ci to zamówią

Ok, dobrze wiedzieć :) Fajnie , że można zamawiać do sklepu produkty , przydatna opcja gdy kupujemy buty :D 

Po tym poznaje się dobry sklep. Dużo prezentów na święta tam kupiłem. Np. kurtkę m65 brandita, kalendarz, gaz, noże kuchenne victorinoxa :D

Omg, ale dużo rzeczy kupiłeś. :D I jak prezenty? Podobały się ? Ja zamówiłam gaz pieprzowy dla mamy od Mace i kupiliśmy tez wiatrówkę Crossmana dla dziadka :D Ale był wzruszony jak dostał swój prezent :D Cieszył się jak dziecko :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, zdecydowałam się kupić go dla siostry :D Była zachwycona, szczególnie ze jej poprzednie kubki termiczne to była jedna wielka pomyłka. Teraz ma porządny i mam nadzieję, że długo jej posłuży. No i z buffa też była zadowolona bo już od dłuższego czasu jej się marzył :P

pewnie jeszcze jej pokazałaś jak na wiele sposobów można go nosić :D

Ok, dobrze wiedzieć :) Fajnie , że można zamawiać do sklepu produkty , przydatna opcja gdy kupujemy buty :D 

w ogóle wiadomo kiedy ruszy wyprzedaż zimowa ?

Omg, ale dużo rzeczy kupiłeś. :D I jak prezenty? Podobały się ? Ja zamówiłam gaz pieprzowy dla mamy od Mace i kupiliśmy tez wiatrówkę Crossmana dla dziadka :D Ale był wzruszony jak dostał swój prezent :D Cieszył się jak dziecko :D

jaką wiatrówkę i czmeu akurat crosman a nie umarex np ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 28.12.2017 o 10:57, Jinx napisał:

pewnie jeszcze jej pokazałaś jak na wiele sposobów można go nosić :D

to właśnie kocham w buffach, że są tak bardzo uniwersalne!

w ogóle wiadomo kiedy ruszy wyprzedaż zimowa ?

pewnie jakoś wkrótce

jaką wiatrówkę i czmeu akurat crosman a nie umarex np ?

pewnie po prostu się spodobała. Ale crossman to też bardzo dobra firma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 2.01.2018 o 09:49, wicher30 napisał:

pewnie jakoś wkrótce

w sumie już się pojawiła i teraz trochę portfel boli że tyle pieniędzy się wydało przed świętami a teraz te rzeczy o połowę tańsze

pewnie po prostu się spodobała. Ale crossman to też bardzo dobra firma

chciałam po prostu wiedzieć co wyróżnia ją na tle innych wiatrówek :)

to właśnie kocham w buffach, że są tak bardzo uniwersalne!

to prawda, sama noszę go latem żeby ochronić głowę przed upalnym słońcem ale wtedy to tylko buff termo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 15.01.2018 o 19:15, Jinx napisał:

chciałam po prostu wiedzieć co wyróżnia ją na tle innych wiatrówek :)

Jakość, tradycja, wykonanie, renoma. Po prostu crosman jest dobrym producentem i ma szeroki wybór wiatrówek. Popatrz w militariach (chyba największy zbiór wiatrówek w internetach). Są umarexy, crosmany i wiele innych. Wybór każdy dostosowuje do siebie i swoich możliwości finansowych. 

Dnia 27.12.2017 o 12:30, chopper napisał:

Trochę czasu minęło, więc powiedz jak z utrzymywaniem ciepła i nieprzepuszczalnością? Nie jest tak,. że jak kubek się przewróci to 0 szczelności?

Dnia 27.12.2017 o 12:30, chopper napisał:

Tak, podobało się wszystko. Ja tam kupuje już od wielu lat, więc faktycznie sporo sprzętów się uzbierało. Kupiłaś dziadkowi też jakiś cel do strzelania? Bo tak kiepsko walić do puszek :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 19.01.2018 o 11:56, BlackMass napisał:

Jakość, tradycja, wykonanie, renoma. Po prostu crosman jest dobrym producentem i ma szeroki wybór wiatrówek. Popatrz w militariach (chyba największy zbiór wiatrówek w internetach). Są umarexy, crosmany i wiele innych. Wybór każdy dostosowuje do siebie i swoich możliwości finansowych. 

a to każdy może mieć taką wiatrówkę w domu czy są jakieś uprawnienia konieczne ?

Trochę czasu minęło, więc powiedz jak z utrzymywaniem ciepła i nieprzepuszczalnością? Nie jest tak,. że jak kubek się przewróci to 0 szczelności?

no jeżeli o contigo chodzi to naprawdę sporo trzymają ciepło spokojnie 4-5 h

Tak, podobało się wszystko. Ja tam kupuje już od wielu lat, więc faktycznie sporo sprzętów się uzbierało. Kupiłaś dziadkowi też jakiś cel do strzelania? Bo tak kiepsko walić do puszek :P

jak się nie ma do czego to puszki też są fajne, ale jakiś kulochwyt czy tarcze też się przydadza 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no co Ty, gdyby tak yło ze każde przewórcenie sie albo przechylenie miało przekreślać szczelność to nie mogłoby się to nazywac kubkiem termicny. Przecież tam są uszczelki specjalne i, przynajmniej w przypadku Contigo, nie a takiej opcji zeby cokolwiek się wylało w niekontrolowany sposób :P

2 godziny temu, Jinx napisał:

jak się nie ma do czego to puszki też są fajne, ale jakiś kulochwyt czy tarcze też się przydadza 

Masz jakiś kulochwyt ? czy wieszasz tarcze na drzewach ?

2 godziny temu, Jinx napisał:

no jeżeli o contigo chodzi to naprawdę sporo trzymają ciepło spokojnie 4-5 h

ja jestem bardzo zadowolna  z mojego contigo, zamawiałam go w militariach na święta i ogólenie napój przez pierwszą godzinę nie jest zdatny do pipcia bo jest taki gorący że można się poparzyć :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 20.01.2018 o 23:43, chopper napisał:

no co Ty, gdyby tak yło ze każde przewórcenie sie albo przechylenie miało przekreślać szczelność to nie mogłoby się to nazywac kubkiem termicny. Przecież tam są uszczelki specjalne i, przynajmniej w przypadku Contigo, nie a takiej opcji zeby cokolwiek się wylało w niekontrolowany sposób :P

z żadnego dobrego kubka termicznego się nie wyleje nic. Chyba, że mówimy o kubkach z maka z wyciętym krzyżykiem na rurkę ;)

Dnia 20.01.2018 o 21:22, Jinx napisał:

ja najbardziej lubię tarcze sylwetkowe a Ty?

Dnia 20.01.2018 o 23:43, chopper napisał:

ja jestem bardzo zadowolna  z mojego contigo, zamawiałam go w militariach na święta i ogólenie napój przez pierwszą godzinę nie jest zdatny do pipcia bo jest taki gorący że można się poparzyć :D

Tak chwalisz, że aż mam ochotę kupić ich kubek... Zwłaszcza, że parę dni temu myślałem o takim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 22.01.2018 o 00:09, wicher30 napisał:

z żadnego dobrego kubka termicznego się nie wyleje nic. Chyba, że mówimy o kubkach z maka z wyciętym krzyżykiem na rurkę ;)

to ciezko nazwac kubkiem, moze co najwyżej pojemnikiem tymczasowym ;) a w termacie przechwywania ciepłego jedzenia, znacie moze jakies pojemniki na obiad albo inne dania które tak jak Contigo kubki będą trzymać ciepło i będzie realna szansa zjedzenia ciepłych ziemniaczków  ? :D

Tak chwalisz, że aż mam ochotę kupić ich kubek... Zwłaszcza, że parę dni temu myślałem o takim

kupuj bo serio warto. nie zamieniłbym go na żaden inny bo dla mnie jest bezkonkurencyjny ;)

ja najbardziej lubię tarcze sylwetkowe a Ty?

ja ostatnio znalazłam tarcze na szkielecie gwiazdy , któe sie obracają po pierwszym trafnym strzale :D Texas Spinner się chyba nazywa o ile się nie mylę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, chopper napisał:

to ciezko nazwac kubkiem, moze co najwyżej pojemnikiem tymczasowym ;) a w termacie przechwywania ciepłego jedzenia, znacie moze jakies pojemniki na obiad albo inne dania które tak jak Contigo kubki będą trzymać ciepło i będzie realna szansa zjedzenia ciepłych ziemniaczków  ? :D

Możesz pomyśleć o termosach esbita. Znajomy z tego korzysta i zawsze ma ciepły obiad w pracy. Przynajmniej tak było ostatnio jak mu zwinąłem kurczaka :P wiem ze w militariach to kupił ;)

2 godziny temu, chopper napisał:

ja ostatnio znalazłam tarcze na szkielecie gwiazdy , któe sie obracają po pierwszym trafnym strzale :D Texas Spinner się chyba nazywa o ile się nie mylę :D

Dużo jest tarcz, ale jak ktoś chcesz oszczędzić to wystarcza takie 40x60 do drzewa przybite i też będzie dobrze sie strzalało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi