PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

VonM

Zaczynam bać się kumpla - czy nie przesadzam?

Rekomendowane odpowiedzi

Poruszałem już tu ten wątek jakiś czas temu

https://pomesku.org.pl/topic/5721-czy-to-fałszywy-przyjaciel/

A ostatnio sprawa się na tyle pokomplikowała, że zaczynam mieć obawy wobec tej osoby. Facet od dłuższego czasu próbuje robić ze mnie mizogina. O każdej naszej znajomej, która wchodzi ze mną w jakąś kokieterię twierdzi, że się mną bawi i manipuluje - tyle o tej stronie, ale sprawa rozwija się w coraz bardziej niepokojącym kierunku. Niemal na każdym spotkaniu słyszę od niego, że jestem ładny, słysząc coraz bardziej precyzyjne opisy mojego wyglądu zewnętrznego - za brzydala wprawdzie się nie uważam, ale słuchanie tego raz po raz od faceta trochę mnie zastanawia. Do tego dochodzi nieustanna "łaska" z jego strony, że nie zastosuje na mnie chwytów ze sztuk walki, które miał okazję latami trenować i praktykować. Plus twierdzenie, że jest w stanie czytać ze mnie jak z otwartej księgi i że zawsze wie kiedy kłamię. Są powody do obaw?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sęk w tym, że potrafi wydobywać informacje o mnie nawet, gdy kontaktu nie mamy. Pomijając fakt, że udaje dyskretnego, a plotkuje na mój temat na prawo i lewo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko ograniczenie kontaktów. Niech sobie weźmie kogoś innego na obiekt swoich manipulacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.02.2019 o 08:34, VonM napisał:

Sęk w tym, że potrafi wydobywać informacje o mnie nawet, gdy kontaktu nie mamy. Pomijając fakt, że udaje dyskretnego, a plotkuje na mój temat na prawo i lewo.

To nie zwierzaj mu się i utnij znajomość, skoro nie masz zaufania do tego człowieka. 

Wybacz @VonM ale ten temat nie ma najmniejszego sensu. Bo rozumiem, że nie jest łatwo odciąć się od kogoś kogo mimo toksyczności się kocha, od kogoś z rodziny, czy kogoś kto jest zależny od nas czy my jesteśmy zależni od niego itp. ale w takiej sytuacji? Co Cię ten człowiek obchodzi? Łączy Was coś (rodzina/interesy?)? Bo jeśli nie, to skoro się tak zachowuje, nie jest godny zaufania to ucinasz znajomość i już. I tyle w temacie. Nie wiem po co chcesz o tym debatować. 

PS.

W dniu 19.02.2019 o 14:16, VonM napisał:

Facet od dłuższego czasu próbuje robić ze mnie mizogina.

Tak na marginesie - biorąc pod uwagę treść Twoich wypowiedzi i tematów jakie zakładasz to trochę w tym racji jest. Prawdę pisząc, ja też Cię tak odbieram. Bez urazy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, kobieta25 napisał:

Tak na marginesie - biorąc pod uwagę treść Twoich wypowiedzi i tematów jakie zakładasz to trochę w tym racji jest. Prawdę pisząc, ja też Cię tak odbieram. Bez urazy. 

Przykład proszę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi