PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Szary078

Spowodowałem kolizję

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj wracając do domu, przez swoją nierozwagę i nie zachowanie szczególnej ostrożności spowodowałem kolizje z innym samochodem. 

Wyjezdzajac z drogi podporządkowanej, wjechałem jadącemu prosto samochodowi w bok (niefortunnie obiłem, aż 4 elementy).

Poszkodowany oszacował straty na 5000 złotych (Toyota Corolla verso 2002r.) Według mnie zbyt dużo wycenił sobie.

Posiadam opłacone ubezpieczenie, lecz pojazd posiadam dopiero od dwóch lat i płaciłem około 2 składek. 

Mam pytanie, czy moja firma ubezpieczeniowa pokryje wyrządzone szkody, czy będę musiał z własnej kieszeni zapłacić odszkodowanie za rozbicie auta, bo suma strat przewyższa moje wpłaty na ubezpieczenie? 

Edytowane przez Szary078

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomimo zapłaty tylko składek przez dwa lata ubezpieczyciel wypłaci takie skutki kolizji?

Skladka później wzrośnie mi o jakiś procent, będę dłużny ubezpieczycielowi, czy jak to będzie dalej kontynuowane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podajesz nr swojej polisy, przepraszasz i mówisz do widzenia. Można ewentualnie protokół napisać, że to było z Twojej winy. Dla jasności dla ubezpieczyciela. 

Edytowane przez balin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi