PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Szary078

Problem z autkem [Ford Focus MK1 2003]

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze!
Wczoraj zdarzyła mi się niecodzienna sytuacja, która swoje skutki miała dnia dzisiejszego.  Otóż, wczoraj podjechałem sobie normalnie pod dom, zgasiłem autko no i poszedłem spać. Natomiast dzisiaj chcąc ruszyć w drogę swoim Fordziakiem spotkał mnie mały surprise. Poziom paliwa [olej napędowy] był na zerowym poziomie! [pływak musiał się coś zawiesić i nie zaświeciła się rezerwa] Autko odpaliło tylko na dwie sekundy po czym zgasło. Próbowałem odpalić je jeszcze raz i nie zahulało, domyśliłem się więc, że chodzi o paliwo. No to ja myk na stację w kanister [10L] wlałem wszystko do zbiornika, no, ale niestety autko nie odpala, próbowałem zakręcić około 3 razy, ale nie zaświstało nic.
Co w takiej sytuacji zrobić? Zadzwoniłem do dwój znajomych mechaników i otrzymałem dwie odpowiedzi:

-> kręcić do skutku, aż autko odpali

-> wziąć autko na hol i wtedy próbować zakręcić nim

Przy pierwszej opcji nie wiem, czy nie zaszkodzę jeszcze bardziej autku, czy nie zapowietrzę w jakiś sposób układu paliwowego.

Natomiast nie wiem jak drugi sposób, czy ma on szansę powodzenia?
Co uważacie, jakie rady macie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panie nie jestem rolnikiem nie znam się na traktorach ;) A tak poważnie to nie znam sie na dieslach w aucie benzynowym sprawdziłbym czy paliwo dociera do silnika i czy świece/układ zapłonowy sprawny itd Pytanie bardziej na forum motoryzacyjne lub sprawa dla mechanika. W holowanie bym się nie bawił 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi