PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Maryjan77

Problem z partnerką. Narzuca mi wybór: ona albo rodzina

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ze swoją partnerką od  3 lat. Planowaliśmy założyć rodzinę mieć dzieci. Z tego tez powodu partnerka  się leczy bo ma problemy z zajściem w ciążę. Ale o szczegółach leczenia nie mówimy w rodzinie bo tak chce partnerka . Zdecydowaliśmy sie na zapłodnienie in vitro. Niestety nieudana pierwsza próba. zakończyła sie poronieniem. Nie udane próby zajścia w ciążę bardzo odbija się na jej psychice. Korzystaliśmy  z porad psychologa ale partnerka zrezygnowala bo stwierdziła ze jej nie pomaga. No i teraz mam wątpliwości co do dalszych wspólnych planów życiowych z nią . Moja partnerka zachowuje sie irracjonalnie, jest agresywna, kłotliwa, obwinia mnie o nieudane próby zajścia w ciąże ( Tu akurat ze mna jest ok) przegląda mój telefon i czyta moje smsy i potem jeszcze  się awanturuje. Ostatnie jej przeglądanie telefonu doprowadziło do b.dużego konfliktu w calej rodzinie. Ostatnio odczytany sms był od mojej matki. To najszybszy sposób na komunikację między nami dlatego czasami piszemy do siebie.Nie ma tam w nich nic szczególnego. Po prostu  zapytania co słychać, czy zdrowi, kiedy ich odwiedzimy  itp. Kiedy pierwszy raz przyłapałem partnerkę na czytaniu moich smsów  zwróciłem jej  uwagę żeby  wiecej tego nie robiła i zablokowalem komórkę. Będąc w odwiedzinach u moich rodziców podsłuchuje czy nie rozmawiamy o niej. Źle interpretuje rozmowy potem oskarża że ja obgadujemy. W trakcie luźnej rozmowy z rodzicami podczas ktorej wyszla na chwile do łazienki po powrocie  naskoczyla na moją matkę żeby nie wtrącała się w nasze życie itp. Po powrocie do domu wieczorem juz otrzymałem smsa od matki z zapytaniem czy wszystko w porządku i co mogła być przyczyną takiego jej zachowania, i że sama czuła sie nie komfortowo bo potem partnerka nie odzywała sie do nikogo. No i tego smsa nocą przeczytała partnerka. Odebrała to jako ingerencję i wtracanie sie matki w nasze zycie. W odpowiedzi napisała bardzo obraźliwego smsa do mojej matki że się wtracam w ich życie, że syn jest dorosły, że ją upokarzala zawsze,że jest obrzydliwa i więcej nie będzie przyjeżdżać. itp. Zrobiła to wszystko bez mojej wiedzy. Potem tego swojego smsa powieliła i wysłała do mojej bratowej z która nie rozmawiała i unikała przez prawie rok odkąd urodziło im sie dziecko. Mało tego. Po mojej rozmowie z nia kazała mi wybierac. Albo ona albo rodzina......

Sam nie wiem jak mam teraz się zachowac bo napewno nie mam zamiaru wybierać między nia a rodziną. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzisz pokazała swoją prawdziwą naturę odsłoniła się wcześniej, normalnie zrobiłaby to po urodzeniu dziecka/ślubie kiedy miała by Cię w garści. Problemy związane z Ciążą tylko to przyspieszyły. Prędzej czy później pojawiły by się kłopoty w waszej relacji. Kłótnie o wszystko, wpędzanie w poczucie winy, brak seksu, szantaże, manipulacja w związku i przeciw rodzinie. Miałbyś kiepskie życie a z czasem musiał się rozwieźć wyrzuty fizycznie i psychicznie. Weź na wstrzymanie z tym dzieckiem i a już na pewno ze ślubem. A i ten tylko z intercyzą i rozdzielnością majątkową. Ogólnie powinieneś to odpuścić dla własnego szeroko rozumianego dobra. Ogólnie będziesz tym złym najgorszym który zmarnował jej życie, najlepsze lata itp Ale trzeba być twardym i nie poddawać się szantażom 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Maryjan77 napisał:

Po mojej rozmowie z nia kazała mi wybierac. Albo ona albo rodzina......

Wybór masz prosty. A ta kobieta chce Cię wpędzić w poczucie winy, za wszystko co ją spotyka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi