PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;)

Ze względu na wakacyjny klimat, postanowiłam podjąć temat podróżowania w pojedynkę. Szukam inspiracji na dwutygodniowy wypad w grudniu i najprawdopodobniej wybiorę się sama. Wiem, że mamy dopiero lipiec i mogła bym sobie odpuścić planowanie do października...ale może dzięki temu że ktoś z Was mnie zainspiruje, napisze o swojej samotnej podróży w jakiś ciekawy zakątek świata- szybciej podejmę decyzję i zyskam na bilecie lotniczym. Chętnie wysłucham Waszych doświadczeń związanych z samotnymi wyprawami, zarówno tymi mniejszymi jak i dużymi, chociaż nie ukrywam, że najbardziej ciągnie mnie w jakieś pozaeuropejskie miejsce. Dawajcie znać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może Gruzja. Ja kiedyś się wybiorę. Fajny kanał coś tam dziewczyny opowiadają :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Autorko a ja z innej beczki. Może wyjdę na panikarę ale czy Ty nie boisz się podróżować sama?

Ja mam chorobę lokomocyjną więc kiepski ze mnie podróżnik. Aczkolwiek w ostatnim czasie nieco bardziej się przełamałam i to jest naprawdę fajny sposób spędzania czasu/wypoczynku, jednak przyznam szczerze, że jakoś nie czułam się zbyt bezpiecznie sama w obcych miastach. Zwłaszcza wieczorami/po zmroku. Za granice chyba nigdy nie wybrałabym się samotnie. No chyba, że w docelowym miejscu ktoś by na mnie czekał, to tak.  

Nie boisz się? Zwłaszcza, że jesteś kobietą? Może lepiej jednak z partnerem, znajomymi, przyjaciółką lub kimś z rodziny tj. siostra, bratem itp. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kobieta25, nie ma co panikować :) Już podróżowałam troszkę sama. Choroby lokomocyjnej nie mam, do obcych miejsc przywykłam bo wyprowadziłam się za granicę, gdzie wszystko jest obce. Nigdy nie miałam tak, że nie pojechałam gdzieś "bo znajomi nie jechali" albo "bo samej mi głupio". Jak chciałam to jechałam a kto chciał- mógł mi towarzyszyć.

Nie chcę tu wyjść na jakiegoś bohatera, nie o to chodzi! Uważam, że trzeba zachować zdrowy rozsądek i np. omijać miejsca o złej sławie, żeby nie kusić losu. W ciemnej uliczce to i pod domem mogą mnie złapać, nawet bardziej to prawdopodobne bo skoro tam mieszkam, ktoś mógł mieć dużo czasu na obserwacje :) Ale oczywiście nie pcham się w takie miejsca, bo po co mi to? Do Sudanu albo innej Arabii też bym sama nie pojechała, bo wiem że jako kobieta (w dodatku blondynka z niebieskimi oczami) miała bym tam ciężko bez obstawy. Nie jestem Martyną Wojciechowską żeby wypuszczać się w takie rejony...tym bardziej, że Ona jest tam z całą ekipą filmującą. Ale są też na świecie miejsca bardziej cywilizowane, gdzie jest dużo turystów i np. trzymając się szlaku i przewodnika, będę bezpieczna. Celuję raczej w coś takiego!

A jeżeli chodzi o tę sugestie, jakobym może zmieniła zdanie i wzięła kogoś ze sobą, to powiem Ci tak: z partnerem ostatnio kruszej się wiedzie, nie wiem czy mnie w dupsko nie kopnie do tego czasu (początek grudnia). Poza tym już dawno mnie poinformował, że woli wrócić wtedy do PL, bo rodzina. Rozumiem to :) Rodzeństwa nie mam, niestety, więc odpada. A przyjaciele...cóż...pracują, rodzą dzieci, wychodzą za mąż albo się żenią...albo na coś oszczędzają, więc nie mają kasy. Poza tym początek grudnia to kiepski okres, bo święta za pasem itd. Może Ty chcesz się gdzieś ze mną wybrać? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale poza Europę to byś sobie już wizę musiała załatwiać, nie? 

Sama to tylko lokalnie się zapuszczałam, w góry. Dalej gdzieś to wolałabym z kimś, żeby nie schizować. Wrażenie zrobiły na mnie greckie Meteory. Na celowniku mam Skały Adrszpasko-Teplickie i Hoia Baciu. Żaden szpan ale mi tam wiela nie czeba a to i tak by było coś jak dla mnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi