PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

VonM

Podoba mi się kobieta z salonu samochodowego

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem zakupu auta - tak się złożyło, że szukając określonego modelu trafiłem do bardzo miłej pani, mniej więcej rówieśniczki i bardzo wpadła mi w oko. Początkowo próbowała mi mówić na Ty, potem jednak wróciła do formy formalnej, ale podczas jazdy próbnej rozmawiało nam się bardzo przyjemnie, z lekką nutką kokieterii w mojej strony, którą odbierała pozytywnie. Pozostaniemy w kontakcie na czas procesu zakupu, myślę jednak trochę nad tym, jak z czasem przybliżyć tą znajomość. Mianowicie, jak to zrobić - bo jestem zdecydowany na zakup tego konkretnego modelu już od dawna - aby zaprosić ją na kawę w taki sposób, aby nie czuła się zobowiązana faktem, że jestem jej klientem. Myślałem, o utargowaniu trochę ceny auta, żeby zobowiązanie przeszło tak jakby na moją stronę. A Wy macie jakieś pomysły? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z reguły dają tam dziewczyny atrakcyjne i uprzejme, bo zachęcają do sprzedaży. Ostatnio mnie spodobały się 2. Jedna z salonu, mega uprzejma, nawet po zakupie na święta przysłała mi życzenia. 2 z obsługi serwisowej. Ideał urody. Ale wiedziałem, że to tylko dlatego, że jestem klientem. Nie wiem jak u Ciebie, ale to też może być tylko zawodowa uprzejmość i zainteresowanie.

Edytowane przez balin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, balin napisał:

Z reguły dają tam dziewczyny atrakcyjne i uprzejme, bo zachęcają do sprzedaży. Ostatnio mnie spodobały się 2. Jedna z salonu, mega uprzejma, nawet po zakupie na święta przysłała mi życzenia. 2 z obsługi serwisowej. Ideał urody. Ale wiedziałem, że to tylko dlatego, że jestem klientem. Nie wiem jak u Ciebie, ale to też może być tylko zawodowa uprzejmość i zainteresowanie.

Też mi się tak wydaje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tą uprzejmością do klienta to tak oczywiste, że aż nie pisałem. Swoją drogą fajnie mają takie dziewczyny, mogą kokietować i facet nigdy nie wie o co chodzi ;) Ale, jak Wam wspomniałem, bardziej mi chodzi o kwestię, jak zaproponować prywatyzację znajomości, żeby nie czuła, że wykorzystuję fakt relacji klient-sprzedawca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj coś zadziałać bo się nie przekonasz. Jak będziesz rozmawiać to zapytaj pod koniec rozmowy czy ma ochotę się spotkać na kawę lub spacer. Jeśli się zgodzi to masz co chciałeś, a gdy powie Nie to przynajmniej nie będziesz sobie pluc w brode, że nie spróbowałes.

Chociaż może być, że tak się zachowują bo mają taką pracę. Jednak warto Ci spróbować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam podobna pracę. Powiem Tobie tak. To ze ona jest uprzejma to norma fakt może tak być bo taka praca. Ale z drugiej strony to jest człowiek. Kobieta ktorej też mogles wpasc w oko. Wybadaj troche temat. Tak na luzie. A pozniej ja zapytaj czy zechcialaby pojsc z Tobą na kawe. Albo na cos tam podobnego. Śmiało w pysk Ci nie da. Tylko raczej nie łączyła bym tego z jakims tam upustem czy tez miłą obsługą. W ramach wdzięczności. Sama odmowilam kilku jak mnie zapraszali w trakcie realizacji transakscji.  Chyba bym w takiej sytuacji wolala jakby mnie klient zaprosil juz po podpisaniu umowy.  Czyli przed ostatecznym wyjsciem z salonu. Po prostu zagadaj i zaproś. Wyczujesz sytuacje. Ale koniecznie spróbuj bo jej bedzie miło. :) zawsze bedzie jej miło. Sytuacje zacznij badać wczesniej. Możesz powiedzieć coś wcześniej o kawie. Tylko na koniec ponów próbe. 

Edytowane przez Keliwa women

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki @Kelikwa za bardzo konstruktywną poradę i podzielenie się własnymi doświadczeniami :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi