PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

MarekGa

Samoocena na poziomie "śmiercią"

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Mam 27 lat i mieszkam w dużym mieście na zachodzie Polski. Niestety nie daję sobie rady w życiu osobistym, zarówno w relacjach z kobietami jak również w relacjach koleżeńskich. 

Mimo swojego wieku nie byłem nigdy w związku z kobietą, dotychczas tylko 2 razy w życiu uprawiałem seks. Totalnie nie mam powodzenia u kobiet, żadna nigdy nie wyraziła zainteresowania moją osobą. Myślę, że dzieje się tak z powodu mojego wyglądu fizycznego. Twarz, wzrost, sylwetka oraz z powodu niskich zarobków (mniej więcej średnia krajowa). Kilka razy próbowałem kogoś poznać głównie przez Internet ale to tylko zniszczyło jeszcze bardziej moją zerową samoocenę. 0 spotkań, 0 zainteresowania, 0 par na Tinderze itd. 

Obecnie z tego powodu mam o sobie zdanie, że jestem nic nie wartym śmieciem, którego na nic w życiu nie stać, z którym nikt się nie liczy i nie wzbudza u ludzi żadnego zainteresowania. 

Na domiar złego brak mi też kumpli czy grupy przyjaciół. W czasach studiów miałem sporo kolegów a teraz kiedy poszliśmy do pracy nasze kontakty się zatarły i wlasciwie zostałem osobą samotną. Niestety to też dość negatywnie wpływa na możliwość poznania kogoś bo rzadko wychodzę do ludzi, chociaż nie wiem czy to coś zmienia przy moim wyglądzie. 

Nie mam pojęcia jak poradzić sobie z tymi problemami, zwłaszcza że bardzo mi doskwiera brak bliskości drugiej osoby i popęd seksualny, którego nie jestem w stanie zaspokoić, a poza tym brak mi drugiej osoby do życia. Nie mam z kim iść do kina czy jechać na wakacje. 

Co zrobić? W jaki sposób choć trochę podnieść swoją samoocenę? Próbuje trochę uprawiać sport ale do dobrej formy mi daleko, więc to mnie nie podnosi na duchu. Proszę o radę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Średnia krajowa to niskie zarobki? Chyba za bardzo udzielił Ci się temat kobiet o zawyżonych wymaganiach ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, Twoim problemem nie jest wygląd (choć ma on jakiś wpływ) i zarobki ale twoje usposobienie. Pewnie jesteś też mało rozmowny, nudny i wieje od ciebie desperacją. Do tego wydaje się, że nie lubisz sam siebie, spędzić samemu jakoś ciekawie czas na tym co lubisz tylko upatrujesz swojego szczęścia w kobiecie a nie tędy droga. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uprawiam sport regularnie. Może zainteresuj się nauka języka  obcego jakieś korepetycje to zawsze jakieś hobby. Próbuj nie myśleć o sobie w zły sposób. Polecam jakieś książki o poczuciu własnej wartości lub pewności siebie. Na początek bym Ci polecił obejrzeć film "Siła spokoju". Wychodz do ludzi małymi krokami. Grupy tematyczne są jakieś na FB możesz tam zawsze poszukac coś interesującego. 

Co do portali to tam trzeba mieć dużo szczęścia, aby znaleźć. Mozesz jeszcze pomyśleć o czyms takim jak badoo lub fotka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestes w tych 80% malo i srednio atrakcyjnych mezczyzn. Albo to zaakceptujesz albo kiedys nie wytrzymasz i zrobisz cos glupiego albo znajdziesz sposob na dorobienie sie wiekszej gotowki i chodzenie na divy. Mozesz tez probowac robic to, co do tej pory robiles ale cytujac Einsteina tylko glupcy robia ciagle to samo i oczekuja innych rezultatow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi