PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

naomi123

Kobiety nie lubią rozwoju?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Nie wiem czy tylko ja to zauważyłem, że mimo wszystko kobiety nie lubią rozwoju? Po pracy najchętniej oglądały by dobre filmy, odpoczynek itd?

Ja obecnie jestem w takim miejscu w swojej karierze, że muszę dużo czasu poświęcać na rozwój i pracę a odczuwam jakby moja partnerka tego nie rozumiała :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale dlaczego na podstawie cech Twojej partnerki, uogólniasz na cechy wszystkich kobiet? Kobiety tak jak mężczyźni są różne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, naomi123 napisał:

Hej,

Nie wiem czy tylko ja to zauważyłem, że mimo wszystko kobiety nie lubią rozwoju? Po pracy najchętniej oglądały by dobre filmy, odpoczynek itd?

Ja obecnie jestem w takim miejscu w swojej karierze, że muszę dużo czasu poświęcać na rozwój i pracę a odczuwam jakby moja partnerka tego nie rozumiała :(

Jesteś kolego w trudnym okresie życia. Masz wybór żeby się rozwijać, poświęcać pracy i szukać być może ględzenia lub frustrować się że twoja kobieta nie rozwija się również żeby zapewnić w przyszłości stabilną sytuację finansową. Drugą opcją jest olać rozwój i rozwijać emocjonalną część związku, nie awansować i nie móc sobie pozwolić na rozrywkę i będzie wiecznie mało.

Mocne, jednak bez dyskusji na ten temat mogą wam się rozjechać światopoglądy co będzie frustrujące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, naomi123 napisał:

Hej,

Odetnij ją od kasy, wtedy zrozumie ze trzeba poza...ć trochę żeby mieć w życiu wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zalezy jakie @balin dobrze napisał, nie jest tak. Ja mam tak np, ze jak mam poczucie stania w miejscu ti zaczyna mnie to irytować. Ostatnio w pracy taknsie czułam, mialam poczucie cofania. Zmienilam ją. Tv ogladam na wekend jak zostaje w domu. Z tego powodu ze mam dosc absorbujaca prace. To lubie sama ze soba pobyć. Sporo czytam ale nie romanse bo nie lubie ckliwosci. Bardziej psychologiczne i o rozwoju osobistym.  lubie jezdzic na rolkach swego czasu biegalam gdzi musze wrocic do tej akktywnosci.  Kombinuje co zmienic w mieszkaniu. Ble ble wiec nie wiem czy wiekszosc kobiet sie nie lubi rozwijac... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Keliwa women napisał:

Bardziej psychologiczne i o rozwoju osobistym.  lubie jezdzic na rolkach swego czasu biegalam gdzi musze wrocic do tej akktywnosci.  Kombinuje co zmienic w mieszkaniu. Ble ble wiec nie wiem czy wiekszosc kobiet sie nie lubi rozwijac... 

Chyba nie o to chodziło autorowi. Zainteresowania typu fotografia (czyt. lajkowanie zdjęć na instagramie), podróże (czyt. oglądanie vlogów podróżniczych), czy sport to raczej nie jest rozwój, to takie zainteresowania 3/4 kobiet. Myślę, że chodzi tu o zdobywanie zupełnie nowych umiejętności, które można wykorzystać w pracy i dzięki temu piąć się po szczeblach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kurtzmiana pracy dla rozwóju nie jest rozwojem? nauczenie sie nowych rzeczy od podstwa? Wychowanie dziecka tez jest bardzo rozwojowe. ;) Autor napisal ze kobiety tylko siedza i odpoczywaja ogladaja seriale i jakies filmy... Ja nie wiem co Wy za kobiety macie. Jak mozna nie byc zadowoloną z tego ze facet sie rozwija. sorry ale ja tego nie rozumiem mi to imponuje. Uwielbiam rozwojowych gości. Takich co prą do przodu zeby cos osiągnąć. Rzecz jasna nie po trupach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, Keliwa women napisał:

@Kurtzmiana pracy dla rozwóju nie jest rozwojem? nauczenie sie nowych rzeczy od podstwa? Wychowanie dziecka tez jest bardzo rozwojowe. ;) Autor napisal ze kobiety tylko siedza i odpoczywaja ogladaja seriale i jakies filmy... Ja nie wiem co Wy za kobiety macie. Jak mozna nie byc zadowoloną z tego ze facet sie rozwija. sorry ale ja tego nie rozumiem mi to imponuje. Uwielbiam rozwojowych gości. Takich co prą do przodu zeby cos osiągnąć. Rzecz jasna nie po trupach.

Bardziej chodzi o to że ja dużo pracuje i przez to mało poświęcam jej czasu.... Jak ja pracuje a ona nie to się nudzi.

Nie uważam, że Twoje przykłady są zle bo np zajmowanie się dzieckiem jest rozwojowe czy też np ksiazki itd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, naomi123 napisał:

Bardziej chodzi o to że ja dużo pracuje i przez to mało poświęcam jej czasu.... Jak ja pracuje a ona nie to się nudzi.

Nie uważam, że Twoje przykłady są zle bo np zajmowanie się dzieckiem jest rozwojowe czy też np ksiazki itd. 

No widzisz jedne pancie trzeba nosic na rękach bo im sie nudzi a inne rozumieją, ze ktos ma inne jeszcze zyciowe drogi niz nuda pani. Jak sie jest ambintym osobnikiem i chce sie cos w zyciu osiągnąć to czasem tego czasu nie ma. Po prostu to jest fajne bo znaczy ze nie jestes leniwy i dażysz do celu. A nie piwko i pilot. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Kurt napisał:

Chyba nie o to chodziło autorowi. Zainteresowania typu fotografia (czyt. lajkowanie zdjęć na instagramie), podróże (czyt. oglądanie vlogów podróżniczych), czy sport to raczej nie jest rozwój, to takie zainteresowania 3/4 kobiet. Myślę, że chodzi tu o zdobywanie zupełnie nowych umiejętności, które można wykorzystać w pracy i dzięki temu piąć się po szczeblach.

Dla wielu osób to zwykły wyścig szczurów, w którym nie chcą uczestniczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, balin napisał:

Dla wielu osób to zwykły wyścig szczurów, w którym nie chcą uczestniczyć. 

Nie zawsze wiąże się to z chorą rywalizacją jak w korpo. Możnaby stwierdzić, że edukację wystarczy zakończyć na podstawówce, bo potem to już wyścig szczurów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Kurt napisał:

Nie zawsze wiąże się to z chorą rywalizacją jak w korpo. Możnaby stwierdzić, że edukację wystarczy zakończyć na podstawówce, bo potem to już wyścig szczurów.

Albo zwykły brak ambicji. Ja w tym wątku bardziej myślałem o życiowym pytaniu: mieć czy może być. Ta dziewczyna nie musi być leniem, którego trzeba motywować do działania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi