PoMesku.org.pl

Aby móc wypowiadać się na forum należy założyć konto. Jest to w pełni bezpłatne. Dołącz do naszej społeczności już dziś.

magdalenka156

Pierwsza gra w jaką grałeś

88 postów w tym temacie

Na początku był chaos... a nie, sorry. To była gra w "jajka".

"Pitfall", "Outlaw", "Frogs and flies", "Pole position" i inne na Atari. Nie pamiętam, która była pierwsza.

Na Pegazłomie... kto by zapamiętał, tyle tego było. Byłam podwórkowym mistrzem w "Mario" i "Joust-a" a w złotą czwórkę na której był "Boomerang Kid", "Super Robin Hood", "Go Dizzy Go" i "Soccer" to nie tylko moi przyjaciele z dzieciństwa ale i nasi ojcowie (a zwłaszcza oni) maniaczyli całe dnie i noce. 

Na kompie Boulder Dash na DOS-ie a na  Windowsie to by był "Skaut Kwatermaster" albo "Dyslektyk"

Pierwsza gra na moim własnym komputerze to "Wolfenstein" a na konsoli "Need for speed"

Ufff... :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

To pograłaś dobrze. Moimi pierwszymi grami elektronicznymi były ręczne gierki rosyjskie typu Jajeczka, wyścigówki, koledzy mieli ośmiornicę, kuchcika i może inne i tak się wymienialiśmy i graliśmy. Później miałem grę Tenis (podłączaną do czarnobiałego wtedy jeszcze tv) przez środek ekranu siatka-linia,  kropka-piłka  i dwie poziome kreski jako rakiety. Rakietami poruszało się góra i dół odbijając piłeczkę trzymając w ręce "dżojstiki" jak flamastry a kręciło się góra dół jakby skuwką. W latach 80 czy jeszcze może nawet początek 90 to był szał. Później były Pegazusy czy inne ale ja już się tego nie dorobiłem i grałem czasami na pożyczonej od kolegi. Później były pleje i inne. Mnie gry komputerowe jako nastolatka nie wciągnęły, nie grałem w cokolwiek czy to na kompie czy na konsoli i nie gram do dziś, właściwie nikt z moich znajomych nie grywa. Także nie podpadam pod schemat faceta grającego na konsoli i oglądającego sport w tv bo tego wręcz nie znoszę. Okazjonalnie sporty walki. Żadna piłka czy inne skoki. Może jestem jakiś inny :scared:

Edytowane przez Szwagier

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdecydowanie jesteś inny. Piłka nożna to piękno sportu. Na żywo smakuje najlepiej. Na playu 1 pierwszą moją gierką był medal of honor. Dużo grałem na komputerze w medal of honor w sieci. Klany i te sprawy. Dzisiaj pogram na konsoli ale tylko dla przyjemności. Raz na kilka dni odpale na godzinkę może dwie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też już nie gram, chyba, że na nerwach :P

Kiedyś też oglądałam piłkę nożną i zawsze obstawiałam "na tych w białych koszulkach".

Mimo początkowych sprzeciwów ze strony zagorzałej cześci grupy, często potem pytali "skąd wiedziałaś?"

A ja tak, z głupoty, bo skąd miałam wiedzieć. Nie zorientowali się na jakich zasadach obstawiam :D

Większość znanych mi chłopaków, ba! starych koni już, nie tyle co grają, co uzależnili się od gier.

Podzieliłabym ich na dwie kategorie: 1- doroczna Fifa na PS i 2- Dota 2 na PC . Dla mnie to już sekty ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja ogólnie miałem/mam dwie grupy kolegów koledzy z bloku/osiedla i koledzy ze szkoły średniej i pracy (to jedna ekipa) i jeden wspólny taki najbliższy i już tak po ukończeniu szkoły i pójściu do pracy to się trzymałem głównie z tą drugą grupą do dziś. I jak w tej pierwszej były i są osoby grające w piłkę, interesujące się tym, oglądające wspólnie mecze, jeżdżące na mecze czasami itp. To w tej drugiej jakby temat nie istniał. Jakoś nigdy mnie to nie interesowało i nie potrafiłbym 90' patrzeć jak grupa kolesi biega za piłką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nuda. A ping-pong? Albo snooker! Sama nie wiem co gorsze :P Do oglądania oczywiście. Bo do grania to zupełnie inna historia. Ale na żywo! Nie wirtualnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdecydowanie curling jest najgorszym z możliwych sportów do oglądania. To tak jakbyś oglądał kobietę w akcji :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach