PoMesku.org.pl

Zarejestruj się, aby móc brać udział w dyskusji. Uwaga, każdy spam linkowy jest traktowany banem na adres IP, a każdy wątek z linkiem WYMAGA akceptacji moderatora.

Rekomendowane odpowiedzi

W okresie obowiązującej liberalizacji wyboru serwisu, wielu użytkowników zadaje sobie pytanie: który serwis wybrać, droższy autoryzowany, czy tańszy bez reklam, flag i logo producenta?

Odpowiedź nie jest prosta, a decyzja zawsze zależy do użytkownika. Jedno jest pewne, współczesnego samochodu nie da się naprawić przy pomocy uniwersalnych kluczy, podnośnika i wiedzy nabytej w szkole samochodowej. Potrzebne są specjalistyczne narzędzia, udział w szkoleniach organizowanych przez producenta, serwisowe instrukcje napraw, komputery i specjalistyczne oprogramowanie, które nie jest tanie.

W czasie trwania gwarancji bezpiecznie jest korzystać z serwisu autoryzowanego. Klienci, którzy cenią niezawodność samochodu powinni serwisować swe auta w stacjach dilerskich również i po tym okresie. Dla mniej zamożnej grupy właścicieli, która dąży do minimalizacji kosztów eksploatacji pozostają warsztaty nieautoryzowane.

Źródło: motofakty.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem tylko ten lepszy warsztat da gwarancję,że samochód zostanie należycie naprawiony. Szczególnie mam bzika na punkcie blacharki i lakiernictwa. Na tym nie oszczędzam. Mam sprawdzony serwis http://www.lakiernictwo-auta.waw.pl/ i choć nie jest najtańszy, to wolę zapłacić więcej,ale mieć pewność, że autkiem zajmują się profesjonaliści.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do lakiernictwa to fakt Ciężka sprawa i tutaj też auto dawałem do poważnej firmy za większe pieniądze niż bliższa konkurencja. Bo większość lakierników to się nadaje do lakierowania wędek a nie aut. Co do napraw to puki co praktycznie wszystko wymieniam w aucie sam. I nawet jak nie mam odpowiedniego narzędzia to kupię za to co bym zapłacił u mechanika i zrobię sam i mam pewność, że część mam za którą zapłaciłem i i zrobione solidnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam szczęście,bo obok mojego domu ma warsztat bardzo fajny,porządny mechanik.Maksymalnie uczciwy facet,dawny rajdowiec.Ma kilku pracowników,ale czasem sam podwija rękawy i osobiście,dla frajdy naprawia samochody.Parę razy korzystałem z jego usług i jestem zadowolony.

Myślę ,że nie warto oszczędzać na naprawie samochodu u dobrego fachowca.To w końcu chodzi o bezpieczeństwo moje i pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy jak stare masz auto. W tych starszych modelach są zastosowane proste i mechaniczne rozwiązania, a ich usuniecie nie jest takie trudne. Jest temu w stanie podołać większość mechaników. Z nowszymi modelami bywa już większy problem. Żeby je naprawiać trzeba dysponować konkretną wiedzą. Bez tego niewiele da się zdziałać. Ja osobiście z każdym samochodem jeżdże do serwsiu ASO. Jeśli ktoś jest ze śląskiego to mogę polecić serwis Mazda Gliwice: http://mazda-dealer-gliwice.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku forda jest możliwość zainstalowania aplikacji serwisowej na telefonie i m. in. sprawdzania najbliższych punktów w wypadku potrzeby :) Niestety nie wiem czy inne marki dają takie aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakbyś miał jeszcze jakieś wątpliwości odnośnie odpowiedniego warsztatu, to podrzucam inspirujący tekst, dlaczego warto wybrać ASO http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/aso- ... -serwisow/ kumpel miał diagnostykę silnika Zabrze ma dużo warsztatów, ale tylko ASO mogło zrobić to dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Inspirujący tekst dla laików bo jak kto ma trochę pojęcia to wie co i jak.

W teorii Powinno tak być że ASO ma odpowiedni sprzęt i przeszkolonych mechaników w danych dziedzinach pod kontem danej marki.

Nie zawsze jest to prawda , to że montują lepsze oryginalne części też nie jest zawsze prawdą. Tak samo jak w zwykłych warsztatach robociznę robią na sztukę. W warsztatach normalnych to fakt kanciarze i partacze robią na sztukę, że hej. Ja jestem pedantem hobbystycznym, mechaniczno-elektronicznym, kulinarnym i mnie wiele rzeczy razi. Ja praktycznie większość napraw robię sam, lub z kolegom nie jeżdżę do mechanika, płyny, kolocki, oleje, elementy zawieszenia, uszczelki i inne robię sam czasami nawet pod blokiem na parkingu nawet z latarką na czole do 4 nad ranem nie wspominając o zaoszczędzonej kasie, wiem, że jest solidnie zrobione. ALe jak kto nie potrafi to najlepiej mieć dobrego i zaufanego mechanika. A jadąc do obcego najlepiej wiedzieć co jest nie tak i powiedzieć proszę naprawić to i to na takich a takich częściach lub dostarczyć samemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moim zdaniem liczy się pomysł. Osobiście już przestałem jeździc do warsztatów z każdą pierdołą. Teraz dzwonie do firmy Besthol z Warszawy a oni sami przyjeżdżają i naprawiają mój wóz albo jak jest cos poważniejszego to zabierają na lawete do siebie i tak naprawiają. Myśle że taki pomysł z mobilnym warsztatem to strzał w dyszke

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam zawsze sprawdzać na https://autowraki.pl aktualną listę z polecanymi warsztatami w Twojej okolicy. Znaczne ułatwienie i oszczędność czasu. Sam korzystam, nawet w trasie jak jest problem z samochodem to po prostu sprawdzam gdzie najbliżej jest jakiś warsztat i się tam udaję. Fajna sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej korzystać z dobrego, przede wszystkim sprawdzonego serwisu. Każdy ma inne wymagania. Ja od wielu lat korzystam z serwisu 4TEAM w Warszawie. Nigdy mnie nie zawiedli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przy wyborze warsztatu zawsze kieruję się po pierwsze regułami jakie panują na dzień dobry (musi być wstępna wycena przed pracą i możliwość mojej obecności przy serwisowaniu) a po drugie nowoczesnym sprzętem i ceną. Jestem z KRK i tutaj już wiele warsztatów zjeździłem.. obecnie korzystam z Auto Serwis Wadowicka i jestem bardzo zadowolony bo spełniają wyżej podane założenia :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi